Mistrzyni nad mistrzyniami

Tyle niezwykłych superbohaterek jest wśród nas, że cieszymy się, że to nie my musieliśmy dokonać tego arcytrudnego wyboru. Trzy zwyciężczynie konkursu wybrała sama autorka książki i są to: 
@monia_27
@timido2
@ksiazki_nadii_i_poli

Gratulujemy serdecznie, wypatrujcie maila od nas!

Dodatkowo chcielibyśmy nagrodzić każdą Mistrzynię zgłoszoną przez Was w komentarzu konkursowym. Jeśli chcecie dla swojej Mamy komplet naszych nakanapowych zakładek, napiszcie maila na adres kontakt@nakanapie.pl w temacie wpisując słowo „mistrzyni”.
Mistrzyni nad mistrzyniami!

Mistrzyni 5-minutowych porządków. Mistrzyni obiadu z pustej lodówki. Mistrzyni robienia pięciu rzeczy jednocześnie. Czy to liga nowych superbohaterów? Nie, to tylko (a raczej aż) nasze Mamy.  
Z okazji Ich zbliżającego się święta opowiedz nam w komentarzu konkursowym, jaki mistrzowski tytuł powinna dostać Twoja Mama i dlaczego, a my nagrodzimy 3 odpowiedzi książkami „Mistrzyni” Małgorzaty Szafrańskiej.

Konkurs trwa do 26 maja 2019.
Książka Mistrzyni - powieść dla kobiet szukających inspiracji
Mistrzyni - powieść dla kobiet szukających inspiracji
Małgorzata Szafrańska
Gosia była przeciętną kobietą, która cokolwiek robiła, czuła, że nigdy nie jest dość dobra. Nie dość dobra jako matka, żona, córka. Choć była już dorosła, jedną nogą cały czas tkwiła w swojej przeszło...
Odpowiedzi
@milka.czyta
@milka.czyta około rok temu
Mistrzyni intuicji i dobrego słowa
Nawet dzielące nas prawie 200 km nie powstrzyma matczynej intuicji. Moja mama gdy coś u mnie się dzieje lub mam gorszy dzień od razu to czuje i dzwoni z zapytaniem : "co się dzieje ?" Niestety bez wykrętów w takiej sytuacji bo i tak będzie dociekać prawdy :)
  I co najważniejsze tylko moja Mama wie jak mnie pocieszyć w różnych sytuacjach. Jej dobór słów, intonacja wypowiedzi - to właśnie ONA tylko to potrafi ! Nikt inny.
Dlatego Kochana Mamo wszystkiego co najlepsze dla Ciebie w Dniu Twego Święta. Kocham Cię najmocniej na świecie :*
@Monia_27
@Monia_27 około rok temu
MISTRZ ODWAGI - kobieta która w wieku 36lat po 15 latach ciężkiego małżeństwa, 15 latach walki postanowiła odejść od męża dla dobra swojej 4-ki dzieci, poświęciła małżeństwo dla miłości jaką dążyła swoje dzieci i dalej to robi. Jest najsilniejszą z kobiet jaką znam, nie martwiła się opinią innych kierowała nią najczystsza matczyna miłość, chodź nie zawsze było łatwo i wylane zostały hektolitry łez ona się nigdy nie poddawała, upadała i podnosiła się walcząc na wszystkich frontach. Teraz gdy ja i moje rodzeństwo poszliśmy swoimi drogami ona może odpocząć, zrelaksować się, cieszyć się życiem tak jak robiła to pomimo przeciwności losu, każdego dnia dziękuję Bogu za tą kobietę - moją mamę - Mistrza Odwagi
@alien125
@alien125 około rok temu
Moja mama to poprostu Mistrzyni. Mistrzostwo osiągnęła w życiu rodzinnym i zawodowym więc ma wszystko co każda mama chciałaby mieć i z czego może być dumna.
@Megin
@Megin około rok temu
Cóż, moja mama ma wiele ukrytych (lub gołym okiem widocznych) talentów. Na pewno jest Mistrzynią ogarniania rzeczy nie do ogarnięcia – potrafi to, czego ja nie potrafię i jeszcze więcej. Poza tym zasługuje na tytuł Mistrzyni eksperymentów – chociaż na jej dziwnie wyglądające, kolorowe koktajle wciąż patrzymy w domu krzywym okiem, tak w innych dziedzinach kulinarnych radzi sobie znacznie lepiej. Jako Mistrzyni w wybijaniu z głowy głupich pomysłów pilnuje, abyśmy w rodzinie nie robili zbyt szalonych rzeczy. Z tej racji z przysługuje jej też miano Mistrzyni sprowadzania na ziemię. Oczywiście nie można też pominąć nieco mroczniejszych osiągnięć, takich jak Mistrzyni robienia problemów z niczego – tą trudną dla mnie umiejętność opanowała do perfekcji! Całe szczęście, że jest też Mistrzynią cierpliwości długotrwałej, chociaż Mistrzynią cierpliwości krótkotrwałej już jej nazwać nie można. Za to Mistrzynią oślego uporu – owszem! I właśnie dlatego została naszą Mistrzynią domu, którego tylko dzięki jej kobiecemu wyczuciu nie puściliśmy jeszcze z tatą z dymem.
@timido2
@timido2 około rok temu
Moja mama to Mistrzyni Robienia Chaosu - jak ona zacznie sprzątać to zostaje za nią większy bałagan niż przed nią, jak zaczyna gotować i piec, to zawsze czegoś będzie za dużo, albo za mało (preferuje styl kucharski wszystko na oko), ewentualnie po 5 minutach pieczenia wyjmie ciasto z piekarnika, bo zauważy, że nie dała proszku do pieczenia... Ale mimo to udaje jej się utrzymać dom w jako takim porządku, wychować 4 świetne córki, codziennie ugotować ciepły obiad i przynajmniej na weekend upiec pyszne ciasto, jednocześnie pracując zawodowo i posiadając własne gospodarstwo rolne. Chyba w jej sposobie jest metoda :)
@Ksiazki_Nadii_i_Poli
@Ksiazki_Nadii_i_Poli około rok temu
Moja mama to zdecydowanie Mistrzyni wychowywania ❤️ Udało jej się *samotnie wychować siedmioro dzieci! Było to nie lada wyzwanie. Siedem różnych ludzi, Siedem różnych charakterów, różne potrzeby i marzenia, a Jej się udało! Dziś wszyscy jesteśmy dorośli, mamy ze sobą super kontakt, wspieramy się i często wspomnieniami wracamy do czasów dzieciństwa. Każde z nas jest wdzięczne mamie za to, że każdego dnia robiła wszystko żeby wychować nas na dobrych ludzi 💜 

*mamy tatę, rodzice są małżeństwem, jednak tata od 20 lat pracuje po 10 miesięcy w roku za granicą. 
@niunia
@niunia około rok temu
Moja mama to zdecydowanie Mistrzyni Ciętej Riposty. Dlaczego? Otóż pewnego pięknego dnia zapytałam: "Mamo, mogę wyjść gdzieś z przyjaciółmi?". Odpowiedź mamy: "Ale ty nie masz przyjaciół" przebiła wszystko. 
@mxkne
@mxkne około rok temu
Mojej mamie zdecydowanie nadałabym tytuł Mistrzyni ogarniania chaosu. A dlaczego?
Wystarczy przez 10 minut przyjrzeć się jak pracuje w kuchni, albo sprząta dom. Wygląda to tak, jakby huragan wkroczył w progi naszego mieszkania i postanowił urządzić sobie przyjęcie. Mamrocze pod nosem, kręci się w kółko, kilka razy wraca do robienia czegoś, bo w między czasie przypomniała sobie o czymś innym i koniecznie wtedy musiała się tym zająć. Zdarzy jej się też krzyknąć na tatę, żeby podniósł nogi, kiedy ona zmywa podłogę, albo na brata, że znowu nie wyniósł śmieci i ona nie będzie robić tego za niego. 
A jednak pomimo tej całej bieganiny, wszystko zawsze doprowadza do końca. W jej szaleństwie jest metoda. I szczerze? Nie chciałabym, żeby była kolejną "perfekcyjną panią domu", bo właśnie taka, trochę zakręcona, jest najlepszą mamą, jaką mogłam sobie wymarzyć.
MS
@mszafka około rok temu
Moja mama powinna dostać tytuł "Matka Mistrzyni" bo jest moją mamą i 39 lat temu urodziła Małgorzatę Szafrańską, która od 14 lat już Małgorzatą Szczepaniak i ten zbieg okoliczności z autorką książki jest przypadkowy. Ale kiedy przeczytałam tutaj na stronie imię i nazwisko pisarki to pomyślałam, że ktoś mnie wykręca bo ja Małgorzata Szczepaniak z domu Szafrańska jeszcze książki nie napisałam i tak sobie myślę, ze jak mojej mamie podaruję książki Mistrzyni Małgorzaty Szafrańskiej to z wrażenia padnie 😂
@Gosia
@Gosia około rok temu
Moja mama to zdecydowana mistrzyni delikatności i opiekuńczości!!!
Pewnie z uwagi na swój zawód, gdyż jest pielęgniarką, zawsze podchodziła do każdego z wielką uwagą, poważnie traktując ich problemy. Pamiętam mojego kolegę, który panicznie bał się szpiatli, fartucha, nie wspominając o igle i o tym ile razy uciekł dentyście spod gabinetu!
Któregoś razu złapał zapalenie płuc, a lekarz przepisał zastrzyki. Wtedy zgodził się na nie, ale jego mama przyszła z prośbą, bo powiedził, że godzi się na nie tylko pod warunkiem, że właśnie ona będzie mu je robiła! 
Nie jeden był taki przypadek. Pamiętam jak delikatnie zastrzyki robiła mojej siostrze, bo o mnie dbała tak bardzo, że w życiu miałam jedynie szczepionki, zastrzyków nawet nigdy nie dostałam!
Naprawdę jest wspaniała, delikatna i opiekuńcza! Za to właśnie z siostrą tak bardzo ją kochamy!
AB
@Aneta_Brodzinska około rok temu
Moja mama to mistrzyni wsparcia w trudnych momentach. Zawsze gdy potrzebuję rady lub zwyczajnego dobrego słowa to wiem gdzie należy pójść. Mama zawsze wie co powiedzieć a prostymi słowami potrafi podnieść na duchu i poprawić humor na cały dzień. Uważam że za takie umiejętności tytuł mistrzyni wsparcia to coś co powinna otrzymać właśnie moja mama.
MI
@miniaturka około rok temu
Moja mama? Niedościgniona Mistrzyni ładu i porządku. Całe dzieciństwo i młodość było to dla mnie udręką- wymagała ode mnie ćwiczenia się w tej dziedzinie i jak dobry trener do znudzenia powtarzała swoje wskazówki (a za plecami poprawiała po swojemu źle poskładane ubrania, niedoszorowaną wannę). Dzisiaj dzwonię do niej z pytaniem, czy nie wie gdzie mogłam odłożyć coś w moim domu. Prawie zawsze wie, jaką podpowiedź mi dać. A jak zadzwonią do niej z podobnym pytaniem wnuki, przyjeżdża najszybciej jak to możliwe, by pomóc w poszukiwaniach (przy okazji sprzątając z dziećmi). Zazdroszczę jej tego mistrzostwa i z żalem przyznaję, że mogłam lepiej się uczyć tego nielatwego rzemiosła. 
KS
@ksiazkoholiczka około rok temu
Moja Mama pas mistrzowski nosi 
bo nikogo się o nic  nie prosi. 
Dwadzieścia lat temu sama została, 
siedmioro dzieci tez sama wychowała. 
Nie było jej łatwo lecz nigdy się nie skarżyła, 
Choć trzymała rygor cudowna zawsze była. 
Jest Supermamą bo wiele już zniosła a mimo tego zawsze jest radosna. 
Jestem z niej dumna bo wszystkim pomaga
i nic od nikogo w zamian nie wymaga. 
Jest dla mnie wzorem do nasladowania,
Taka jest moja cudowna mama ❤️


AB
@Ayla_Black około rok temu
Bogumiła, pseudonim Miła, Mistrzyni Dobroci Serca. 
Moja mama jest mistrzynią w wielu dziedzinach życia. Jednak tak  jak wielu może być mistrzów gotowania i pieczenia, tak z dobrocią w sercu człowiek musi się urodzić i pielęgnować ją mimo przeciwności losu, które mogły by ją stłamsić. Mimo wielu trudności, cierpień i kłód rzucanych przez los pod nogi, moja rodzicielka nie zatraciła owej dobroci. Stara się widzieć we wszystkich ludziach dobro, wierząc, że każdy w swym życiu ma zły moment i zamiast go potępiać, należy spróbować zrozumieć i pomóc. I to właśnie ona , jeśli może, stara się to robić. Mimo ciężkich przeżyć i bólu, jaki może wywoływać rozmowa o utracie dziecka wspiera inne, obce, przypadkiem napotkane osoby, które tego doświadczyły. Zawsze gotowa kogoś nakarmić, wysłuchać i wesprzeć, choćby dobrym słowem jeśli nie ma innej możliwości. Mimo własnych problemów zarówno zdrowotnych jak i życiowych, zawsze martwi się o innych, to ich stawiając na pierwszym miejscu. Pogodna o pięknym uśmiechu i duszy. I choć ma swe wady, no bo w końcu kto ich nie ma, a jej nadopiekuńczość czasem mnie wkurza, kocham ją, szczerze szanuję i podziwiam. Bowiem w dzisiejszych czasach i po tyle przejściach nie łatwo zachować w sobie dobroć. A moja mama mimo przeciwności losu i otaczającego nas świata jest Mistrzynią Dobroci Serca. 
@Mothmanpl
@Mothmanpl około rok temu
Elżbieta - Niepokonana. Mistrzyni walki z przeciwnościami losu!
Moja mama to mistrzyni walki z kłodami rzucanymi pod nogi przez los. Gdy byłem jeszcze dzieckiem robiła wszystko, żebyśmy się dobrze czuli w domu, mimo iż nie zawsze było wesoło. Mama z przez lata walczyła z chorobami taty, z jego padaczką, alkoholizmem a na końcu rakiem. Dbając przy tym wszystkim o to, żebyśmy my, dzieci nie odczuwali problemów taty i żebyśmy mieli szczęśliwe dzieciństwo. 
Gdy tata odszedł, to właśnie mama się nami zaopiekowała. I choć był to najmroczniejszy okres w moim życiu, ona walczyła z całych sił, żebyśmy nie odczuwali braku ojca. Znalazła pracę, a mimo to zawsze znalazła czas, żeby z nami porozmawiać i pocieszyć. 
Ja przez lata po odejściu taty pozwoliłem, by rozrosła się we mnie depresja, dorobiłem się stanów lękowych, fobii społecznej i kilku innych zaburzeń... To właśnie mama zawsze starała się mnie wspierać. I to właśnie dzięki niej zdecydowałem się na leczenie i wizyty u psychologa i psychiatry. Mimo, że często się kłóciliśmy, ona się nie poddała. Cały czas walczyła, by żyło się nam wszystkim lepiej. I jestem jej za to niesamowicie wdzięczny! <3 
@Mirka
@Mirka około rok temu
Mistrzyni pogody ducha. Zawsze uśmiechnięta, przyjmująca życie takie jakie jest i mimo wieku, zachowująca młodą duszę. 
IZ
@Iza około rok temu
"Mistrzyni robienia rzeczy niemożliwych od ręki ".... od zawsze była ze mną  w każdym problemie w każdej trudnej chwili i wielokrotnie myślałam to niemożliwe...wtedy pojawia się moja mama i mówi  niemożliwe  no to patrz...
. I nagle niemożliwe staje się możliwe
GA
@Gabriela_3 około rok temu
Mistrzyni znajdowania nieznalezionych!
Będzie to w formie bardzo często spotykanego w naszym domu przykładu... Bowiem gdy mam coś przynieść i mama powie mi gdzie ta rzecz jest to nigdy nie moge jej znaleźć, wtedy właśnie  przychodzi moja kochana mamka I co się okazuje? Ta rzecz leży idealnie przed moimi oczami i nie wiem jakim cudem nie mogłam tego znaleźć! Ale mama ma, na szczęście,  dla mnie dużo cierpliwości i nie denerwuje się kiedy "wycinam takie numery". Dlatego uznaje moja mamę za królową, nie tylko dlatego że posiada ta jedna cechę, za wszystko co dla nas robi, za to jaka jest I przede wszystkim za jej uśmiech, który cieszy w każdej chwili!
IW
@iwona.sz1986 około rok temu
Mistrzyni dobrej organizacji bo moja mama  urodziła bliźniaki a rok później mnie i musiała praktycznie sama razić sobie z wychowaniem nas. Mimo wszystko uczyniła nasze dzieciństwo wesołe i zwariowane i dużo czasu nam poświęcala i zawsze przy tym uśmiech na ustach miała:) 
@Rozchelstana_Owca
@Rozchelstana_Owca około rok temu
Mistrzyni z loży szyderców - dlatego, że jakby nie było mama zawsze ma odpowiednią ripostę na wszelakie pomysły, anegdoty, zagadnienia i słowotoki ♥
JA
@jagodka_898 około rok temu
Mistrzyni kopa w tyłek 😁 kiedy trzeba potrafi postawić mnie do pionu i jako jedyna umie szczerze wyrazić swoją opinię gdy robię coś źle. Czasami potrzebuję by ktoś mnie sprowadził na ziemię i dał impuls do działania. To właśnie mama mnie uskrzydla i dodaje odwagi, jest oparciem i niezwykłą siłą którą mi daje. Mama jest najbliższą mi osobą na ziemi i nie tylko mamą ale także przyjaciółka na którą mogę liczyć. 
@Natalka_Baczyk
@Natalka_Baczyk około rok temu
Mistrzyni kochania całym sercem ❤
Nikt nie kocha tak bardzo jak mama ❤
@Aleksandra_Woloszkiewicz
@Aleksandra_Woloszkiewicz około rok temu
Mistrzyni rozwiązywania problemów! To moja mama nauczyła mnie że nie ma problemu bez wyjścia. Że zawsze jest jakieś rozwiązanie nawet jak wydaje się że sytuacja jest gorzej niż beznadziejna. I że dobrze jest podejść do wszystkiego na spokojnie, że nerwy są bardzo złym doradcą. 
AD
@ada.m.98 około rok temu
Mistrzyni organizacji czasu. Jest najbardziej odpowiedni, bo łączy pracę z zajmowaniem się domem, pomocą własnej mamie i hobby. Jednocześnie zawsze znajduje czas dla nas i potrafi tak go zorganizować aby gdzieś z nami jechać, coś dla nas zorganizować lub zwyczajnie z nami porozmawiać.
@Agata_6
@Agata_6 około rok temu
Mistrzyni poświęcania wszystkiego dla innych. Zdecydowanie to najbardziej odpowiedni tytuł. Nie masz czasu zrobić sobie śniadania, bo bardzo się spieszysz? Mama poświęci swój czas i zrobi je dla Ciebie. Odkłada na coś pieniądze, ale Tobie potrzeba na studia? Nie ma sprawy! Szkoda tylko, że zaczęłam to doceniać i rozumieć dopiero w dorosłym życiu. Najlepsza mama ❤️
MO
@molik.ksiazkowy około rok temu
Moja mama powinna się nazywać "Mistrzyni magicznych rąk" - szukam czegoś w szafce lub szufladzie i tego nie ma, a jak przyjdzie mama to jakimś magicznym sposobem znajduje się (dzięki temu, że ma "magiczne" ręce to z zamkniętymi oczami potrafi wyciągnąć 😉
@andziaczyta
@andziaczyta około rok temu
Mistrzyni Domowych Wypieków
bo piecze najlepsze ciasta na świecie i zawsze ma sposób na przypalone ciasto albo zamianę brakującego składnika na inny.
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}