Dzień 13 - to dopiero sensacja!
Konkurs

Konkurs książkowy - Dzień 13 - to dopiero sensacja!
KONKURS ROZWIĄZANY
Sensacyjne polecenia pod choinkę mamy dzięki Wam na wyciągnięcie ręki. A nagrody lecą do:@kerim,@ankabialy oraz@ZaczytanaIzabela.
Gratulujemy!

Nie martwcie się, nie zapytamy Was o "najbardziej sensacyjne świąteczne wspomnienie". Tym razem... ;) Lepiej niech, te dni przepełnione będą spokojem. Zapytamy Was jednak o coś innego:

Jaka jest najlepsza powieść sensacyjna na świecie i dlaczego?

Znamy kilku wielbicieli tego gatunku, więc Wasze polecanki bardzo nam się przydadzą, a przy okazji trzy z nich nagrodzimy zestawem książek w tejże tematyce: "Sekcja legalnych morderców. Preludium", "Wiele do stracenia" oraz "Omaha 06:29"

Powodzenia!
Regulamin konkursu
    Udział wzięli:
    @kerim @ZaczytanaIzabela @dyrcia7 @anna_strzelczak @Gosia @Lady_in_Red
    AN
    @monika_13 @beatazet @Anna30 @Brzezina
    IS

Odpowiedzi

IS
@iszmolda około miesiąca temu
Aby wybrać najlepszą powieść sensacyjną na świecie trzeba by je wszystkie najpierw przeczytać, a na to, to chyba by życia zabrakło. Dlatego ja podam propozycję powieści z tych, które mi udało się przeczytać.
Moją propozycją jest "Gray Men" Marka Greaney'a. W tej powieści znajdziemy wielkie korporacje zamieszane w nielegalne interesy, zabójcę na zlecenie i międzynarodowe spiski. W książce od pierwszej do ostatniej strony dzieje się bardzo dużo. A główny bohater, choć jest niepozornym, szarym człowiekiem to jednocześnie jest niezniszczalny i konsekwentny niczym Terminator i przebiegły jak James Bond. Ilość momentów, w których Gray Men niemal traci życie przyprawia o zawrót głowy. Są zasadzki, ucieczki, strzelaniny, co chwilę wybuchają bomby. Nikt nue
@Brzezina
@Brzezina około miesiąca temu
Najlepsza powieść sensacyjna to dla mnie "Shantaram " Gregora Davida Robertsona.
Bohater o złożonej osobowości, poznajemy go jak ucieka , australijskiego więzienia i trafia do Indii. Tam poznaje różnorodne towarzystwo, początkowo mieszka w slumsach i pomaga trędowatym. Jednak przeszłość daje znać o sobie i Lin w końcu trafia w ciemne kręgi: zajmuje się nielegalnym handlem, przemytem narkotyków, walczy również w Afganistanie.
Jednak jest to powieść o podwójnym dnie. Pojawia się tu wątek romantyczny i duchowy. Lin rozprawia często z przyjaciółmi o sensie życia, naukach Wschodu i wartości przeznaczenia.
"Shantaram" to piękna powieść sensacyjno- przygodowa, częściowo oparta na biografii autora. Być może doczekamy się ekranizacji filmowej wkrótce.
@Anna30
@Anna30 około miesiąca temu
Najlepszą powieścią sensacyjną na świecie według mnie jest '' Kurier z Toledo'' autorstwa Pana Wojciecha Dutki. Podobała mi się postać głównego bohatera hrabiego Antoniego Mokrzyckiego, gdyż on potrafi zrozumieć świat, ale i chce poznać coś nowego dla niego do tej pory nieznanego.
Na podstawie dwóch przeczytanych części cyklu można stwierdzić, że ma się chęci ocenienia, która z nich była lepsza i czy ma się ochotę poznać trzecią ostatnią część. Na końcu ocenić i powiedzieć czego zabrakło, a może niektóre wątki usunąć, ponieważ były mocne w odbiorze.
Doceniam autora za to, że stworzył cykl. Opisał momenty, w których nie można powstrzymać się od łez. Bolesne. Widocznie taka była jego wizja przedstawienia tej powieści.
@beatazet
@beatazet około miesiąca temu
Moim zdaniem najlepszą powieścią sensacyjną jest cykl Małgorzaty Kursy, w którym dowiadujemy się na przykład o ekologicznej zemście. Nie jest to powieść ściśle sensacyjna, ale z poczuciem humoru.
@monika_13
@monika_13 około miesiąca temu
Mój wybór padł na całą serię Remigiusza Mroza "Joanna Chyłka".


Uwielbiam ten moment kiedy czytam jakąś książkę a potem mogę sobie obejrzeć na jej podstawie film. Wtedy mogę przeanalizować sobie co w książce pominęli a także które akcje bardziej rozwinęli.
Potem przychodzi do mnie taka refleksji co było fajniejsze. Czy książka czy film. Zupełnie inaczej odbiera się czytanie książki. Można sobie w tedy wyobrażać te wszystkie sceny. W filmie jednak można zobaczyć jak ktoś inny te sceny zinterpretował.
To mnie najbardziej w tym fascynuje. Można zobaczyć różne oblicza tej samej książki.
AN
@ankabialy około miesiąca temu
Dla mnie najlepsza sensacja na świecie to taka,która trwa długo.Lubię cykle,lubię czekać na kolejne wydarzenia,chce wiedzieć co u moich ulubionych bohaterów się dzieje.Tak i zawodowo jak i prywatnie.Mieć świadomość,że dojrzewamy razem,razem się starzejemy.Ostatnio odkryte cykle kryminalno/sensacyjne to Igor Brudny ( bohater),którego stworzył pan Przemysław Piotrowski.Niedawno ukazała się 4 część i z chęcią niedługo dowiem się co u mojego bohatera słychać :) Niedługo bo Gwiazdor szykuję tę książkę pod choinkę.Najlepsza sensacja mam nadzieje właśnie przede mną.Świątecznie.
@Lady_in_Red
@Lady_in_Red około miesiąca temu
Myślę, że na tytuł najlepszej książki sensacyjnej z pewnością zasługuje kultowy „Ojciec chrzestny” Mario Puzo. To tytuł, którego ciężko nie znać, nawet jeśli ktoś nie jest fanem tego typu literatury. Mimo krwawego i brutalnego tła gangsterskich porachunków, które idealnie wpisuje się w ramy powieści sensacyjnej, to powieść również o honorze, lojalności, rodzinie oraz rządzy władzy. To wszystko sprawia, że powieść Puzo trafia do szerokiego grona czytelników. Powieść, jak również jej ekranizacja odniosły globalny sukces, dlatego uważam, że zasługuje na szczególne uznanie wśród powieści sensacyjnych.

@Gosia
@Gosia około miesiąca temu
Najlepsza powieść sensacyjna to "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stiega Larssona! Zdecydowanie jest to moja ulubiona książka. Kolerzanka podawała mi ten tytuł na moje urodziny i dosłownie rozkochała mnie w sobie literatura Larssona! Charyzmatyczna Lisbeth, która zawsze potrafi zawalczyć o siebie i o swoje. Mimo wielu trudów, które spotkały ją w życiu, braku jakiegokolwiek wspracia i możliwości liczenia zawsze tylko i wyłącznie na siebie, nigdy się nie poddaje! Ta kobieta to istny wulkan, który może wybuchnąć w każdej sytuacji.
@anna_strzelczak
@anna_strzelczak około miesiąca temu
Nie wiem czy na świecie (aczkolwiek ma bardzo dobre opinie) ale dla mnie świetną pozycją jest cykl Millennium Stiega Larssona, obejmujący pozycje: "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem" i "Zamek z piasku, który runął".
Pozycja wielokrotnie przeze mnie odkładana bo "za gruba", "za długa", a kiedy ja to przeczytam", itd., itp. Na szczęście jedna z koleżanek (też opętana manią czytania) mnie namówiła. I bardzo się cieszę, że sięgnęłam po te trzy kolosy, bo warto.
Wartka akcja, bardzo wciągająca. Wiele interesujących wątków i poruszonych problemów XXI wieku. Nietuzinkowi bohaterowie, którzy zyskali moją sympatię (pomimo trochę mrocznych historii, w które są uwikłani). Zwłaszcza Lisabeth Salander. Niby twarda kobieta ale jednocześnie bardzo mocno skrzywdzona, borykająca się ze złymi emocjami i przeszłością. Do tego kunszt literacki autora spowodował, że "popłynęłam" przez te strony i to bardzo szybko.
Polecam każdemu :)
@dyrcia7
@dyrcia7 około miesiąca temu
Każdy zapewne ma swoją ulubioną powieść sensacyjną, ale dla mnie zawsze niezwykłe i ciekawe były książki Harlana Cobena. Ulubioną od której zaczęłam czytanie książek tego autora jest "Nie mów nikomu". Tekst ten tak bardzo mnie wciągnął, że trudno było mi się oderwać od lektury. Akcja często się zmieniała, co chwila pojawiał się jakiś nowy wątek, postać, a przy tym niespodziewane zakończenie. Dla mnie jest to najlepsza powieść sensacyjna na świecie.
@kerim
@kerim około miesiąca temu
Pytanie:
Jaka jest najlepsza powieść sensacyjna na świecie i dlaczego?

Odpowiedź:
Najlepszą powieścią sensacyjną na świecie jest taka, która czytelnikowi w danym momencie, najbardziej się spodobała.

Ktoś powie: że odpowiedź jest banalna, kwestia podejścia. Bardzo trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która powieść sensacyjna jest tak naprawdę najlepsza (i dlaczego), podając tytuł i autora. Z książkami jest tak, że są stałe (w treści), a my ciągle zmieniamy się na lepsze, gorsze, zostajemy czasem w rozkroku. Wielbiciel woluminów w wieku lat trzydziestu, a później ponad sześćdziesięciu, inaczej będzie odbierał przeczytany tekst (ten sam), ponieważ nabył nowe doświadczenie przez 11 tys. dni. Tak jest ze wszystkim. Ten rodzaj literatury w dawnych czasach, w naszej kochanej Polsce, nie był tak rozpowszechniony jak jest teraz (ogromna możliwość wyboru twórczości). Super jest też, gdy twórcy filmowi wspomagają się książkami (powieściami) i potem można oglądać przeczytane dzieło na dużym ekranie.

Mam nadzieję, że kiedyś powstanie super książka sensacyjna - powieść (a tym samym film), która w sposób nieszablonowy, opowie o tym, co w dniu dzisiejszym obchodzimy – Rocznicę Wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce (13.12.1981 r.). Sprawy, które wydarzyły się czterdzieści lat temu, są jak najbardziej gotową opowieścią. Teraz tylko potrzeba autora i pomysł, jak temat ugryźć.

Tak wiem, ze moja odpowiedź jest specyficzna, jak myślę, tak odpowiadam, ale jak wszyscy wiemy - cogitationis poenam nemo patitur.

P.S.
Przykładowy materiał, prezentujący SW na ciekawą powieść sensacyjną.
Źródło: YouTube - 13 GRUDNIA 1981 R WPROWADZENIE W POLSCE STANU WOJENNEGO


:-)

@ZaczytanaIzabela
@ZaczytanaIzabela około miesiąca temu
Jak dla mnie najlepszą książką sensacyjną jaką czytałam był "Kod Leonarda da Vinci" Dan'a Brown'a.
Ofiarą popełnionego w Luwrze morderstwa pada kustosz muzeum Jacques Saunière. Wezwany przez policję francuską Langdon odkrywa ba miejscu zbrodni szereg zakonspirowanych śladów, które mogą pomóc w ustaleniu zabójcy, ale też stanowią klucz do jeszcze większej zagadki - niezwykłej tajemnicy sięgającej korzeniami początków chrześcijaństwa.
Fabuła książki, choć surrealna to napisana została przekonująco. Książka jest interesująca dzięki poruszanym tematom sztuki, architektury, symboli, anagramów, ukrytych znaczeń, historii i teologii, bo gdyby tych tematów nie poruszała, byłaby najzwyklejszym kryminałem. Myślę, że jest to największy atut tej powieści. Jednak jeśli chodzi o fabułę.
Plusem książki jest wartka akcja i ciekawy, tajemniczy klimat. Dzięki temu, jeśli nie traktuje się fabuły poważnie, można całkiem miło spędzić z książką czas.
nakanapie.pl
© 2022
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl