Historie zaklęte w tkaninach
Konkurs

Konkurs książkowy - Historie zaklęte w tkaninach
KONKURS ROZWIĄZANY
Piękne rodzinne historie przekazywane są z pokolenia na pokolenie niczym cenne pamiątki. Dziękujemy, że podzieliliście się nimi z nami. Decyzją Autorki książki nagrodę otrzymuje @Paulka.
Gratulujemy i przekazujemy kilka słów od Pani Agnieszki:
 
„Wybrałam zwyciężczynię - to Paulka i jej opowieść o pończochach babci. Zachowanie czegoś tak nietrwałego wymaga dużo uwagi wynikającej z potrzeby serca. Do tego przypomina mi opowieść Jerzego Antkowiaka o pończochach jego mamy i opiekunki cioci Agnieszki: "W listopadzie 1940 roku Antkowiakowie zostali wyrzuceni z domu w Wolsztynie do Generalnej Guberni. Jerzy zapamiętał, jak gestapowiec ukradł mu wiaderko, w którym znajdowały się wszystkie przesłane z Niemiec zabawki. Matka z pięcioletnim synem i Agnieszką, panną do dziecka błąkali się po znajomych. Na koniec zatrzymali się w Mińsku Mazowieckim. Początkowo mieszkali w drewnianym zielonym domu. Miał on swoje zalety: werandę oraz zaniedbany, a więc tajemniczy dla dziecka ogród. Niestety musieli się przeprowadzić. Wynajęli domek, początkowo nie było w nim mebli. W mroźną zimę spali na materacach na podłodze. Mama Zofia i „ciocia” Agnieszka ogrzewały na piecyku-kozie pończochy, aby mogły je założyć na nogi." Cytat pochodzi z książki Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec polskiej mody (https://nakanapie.pl/ksiazka/antkowiak-niegrzeczny-chlopiec-polskiej-mody)
Serdeczności i udanego tygodnia. A.”

„Danusia (…) zerwała co prędzej ze swych jasnych włosów, spod rucianego wianka, białą zasłonę i owinęła w nią całkiem głowę Zbyszka”

Krzyżacy – Henryk Sienkiewicz

Nie ocenia się książki po okładce, ani człowieka po ubraniu. Czasem jednak ubranie odgrywa ważniejszą rolę, niż mogłoby się wydawać. Pierwsze buciki dziecka, suknia ślubna babci czy pęknięte spodnie wujka kryją w sobie wzruszające lub zabawne historie rodzinne. A czy w Waszej rodzinie jest taka historia, w której to ubranie odgrywa najważniejszą rolę? Jeśli tak, podziel się nią z nami w komentarzu. Do wygrania mamy dla Was jedną książkę „Drzwi do stylu” Agnieszki Janas. Konkurs trwa do 10 marca, a zwycięzcę wybierze sama autorka.
Regulamin konkursu
Drzwi do stylu
Drzwi do stylu
Agnieszka Janas, Dorota Wróblewska
7/10
"Drzwi do stylu" to pierwszy poradnik Doroty Wróblewskiej dotyczący świadomego kształtowania stylu oraz dobrego gustu. W rozmowie z Agnieszką Janas odsłania kulisy świata mody i funkcjonowania w nim c...
    Udział wzięli:
    MO
    @Paulka @mrsbookbook
    AN
    @Rovena_Black @deana @Anna30
nakanapie.pl
© 2023
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl