Kosogłos Suzanne Collins

Okładka Kosogłos
autor:
Suzanne Collins
wydawnictwo:
HARBOR POINT SP. z O.O. MEDIA RODZINA
data wydania:
2010
ISBN:
9788372784919

Opis

Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce ? legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem ? symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi

Słowa kluczowe

Miłość lit. młodzieżowa miłośc miłosć miłóść Film Wojna Walka Strach ekranizacja przyszłość Twoje słowa kluczowe zekranizowane 2010 igrzyska śmierci igrzyska śmierci PANEM suzanne collins Media Rodzina the hunger games Kapitol i niech los zawsze wam sprzyja collins Kosogłos Gale Peeta Katniss Prim the mockingjay Haymitch suzanne W pierściueniu ognia prezydent Snow o Kosogłosie dowiedziałam się dopiero w wakacje ....oczywiscie po obejrzeniu filmu ''Igrzyska Śmierci '' był to dla mnie cudowny film.O ksiązce powiedziała mi moja koleżanka i kiedy zaczełam ją czyta nie mogłam się odderwac po prostu ta ksiązka jest tak l em dystkykty peeta mellark A miało być tak pięknie... Spektakularne zakończenie kultowej serii. Seria zaskoczeń nowych zdarzeń a do tego mistyczna trzynastka. Miało być tak piękni a wyszło jak zwykle. Wprawdzie było wiele ciekawych momentów. Jednak te zamieniały się po woli w coś absolutnie nużącego. Na przykład uratowanie Peety. Byłam tym strasznie podniecona jednak okazało się że jest o "przeprogramowany". To tego "przewidywalna" przyjaźń K. i J. W każdym razie jestem ostro zawiedziona! O! Mało bym zapomniała. Jak nic wkurzyła mnie śmierć Prim. TYLKO  NIE ONA! Moja ulubiona bohaterka umiera? I do tego ten głupi propos z bitym P były ciekawe momenty. Absolutnego uroku dodawał książce np. kot Jaskier oraz mała Annie. Dam więc tej książce najnormalniejsze 5/10. Najdojrzalsza książka serii Wydawnictwo Media Rodzina Futurystyczny Świat katniss everdeen chyba komuś tagi omyliły się z komentarzami :P Everdeen
Kosogłos
Recenzent: saruska
Obok trzeciego tomu serii wydawniczej Igrzyska Śmierci również nie mogłam przejść obojętnie. Książka została wydana w Polsce w listopadzie 2010 roku, a ja zakupiłam ją i przeczytałam w grudniu minionego. Przyznam się szczerze, że spodziewałam się naprawdę bardzo dobrej lektury i naprawdę mocnego ... więcej »
Z rosnącym zniecierpliwieniem wyczekiwałam dnia premiery "Kosogłosa" w Polsce. Kiedy książka wreszcie się ukazała, od razu ją kupiłam. I tak jak w przypadku pozostałych części, zakup okazał się bardzo słuszny. Siedemnastoletnia już Katniss Everdeen staje do trzeciej i ostatniej walki z Kap... więcej »
Kosogłos
Recenzent: RedHead
Już na wstępie napiszę, że Trylogia Igrzysk Śmierci to moje ulubione książki. Żaden z autorów nie potrafił wzbudzić we mnie tylu uczuć naraz, tak jak Suzanne Collins. Tu wielki ukłon w stronę tej Pani, gdyż moim zdaniem jest świetna. Po raz pierwszy tak miło czytało mi się opisy i uczucia, potraf... więcej »
Suzanne Collins to amerykańska pisarka, która zasłynęła na świecie napisanym przez siebie cyklem powieściowym o podziemnym świecie pt. „The Underland Chronicles”. Jej trylogia „Igrzyska śmierci” także zdobyła uznanie w wielu krajach, stając się prawdziwym bestsellerem i przez wiele tygodni utrzym... więcej »
Po przeczytaniu tej książki musiało minąć kilka dni zanim zdecydowałem się napisać tą recenzję. Za chwilę postaram się wyjaśnić dlaczego, ale to zostawię sobie na koniec. Kosogłos jest trzecią częścią trylogii „Igrzyska śmierci” autorstwa Suzanne Collins wydawanej w Polsce przez wydawnictwo... więcej »
Po dwóch wcześniejszych częściach pełnych zwrotów akcji i rosnącego napięcia, pani Collins serwuje nam znakomite zakończenie cyklu. O ile poprzednie książki ściśle dotyczyły brutalnych Igrzysk Śmierci, to "Kosogłos" jest nie tylko zwieńczeniem historii pełnej łez, bólu, potu i cierpienia, ale roz... więcej »
Oto trzecia część wspaniałej sagi opowiadająca o młodej dziewczynie buntującej się przeciwko okrutnemu Kapitolowi. Jest to już ostatnia część tej poruszającej, ale i przerażającej trylogii. Suzanne Collins i tym razem nie zawiodła swoich czytelników wieńcząc wszystko takim, a nie innym zakończeni... więcej »
12 dystrykt został zniszczony. Katniss trafia do 13 dystryktu utworzonego pod powierzchnią ziemi. Bohaterka jest pod ochroną, stała się symbolem rebelii- Kosogłosem. Ludzie widzą w niej nadzieję na wolność. Czy uda się jej unieść ten ciężar? Emocje po przeczytaniu książki jeszcze nie zgasły. ... więcej »
„Nagle przychodzi mi do głowy straszna myśl. A jeśli oni nie zamierzają mnie zabić?” Od wydarzeń opisanych w „W pierścieniu ognia” minął niecały miesiąc, który Katniss spędziła na dojściu do zdrowia. Peeta jest przetrzymywany w Kapitolu i nie wiadomo, co się z nim dokładnie dzieje. Katniss w... więcej »
Kosogłos
Recenzent: Medivh
Czytając „Igrzyska Śmierci”, wiedziałem, że jest to lektura pod pewnymi względami wyjątkowa. Rewelacyjna fabuła przykuła mnie do książki lepiej, niż tabun narwanych, roznegliżowanych nastolatek. Niemniej jednak nie spodziewałem się, że osiągnie ona aż tak wielki sukces zarówno w kraju, jak i za g... więcej »
Kosogłos
Recenzent: Knightowa
To już ostatni tom z serii 'Igrzysk Śmierci' autorstwa Suzanne Collins,która opisując przebieg Głodowych Igrzysk oraz historię Katniss,Peety i Gale'a zawładnęła sercami wielu tysięcy ludzi. Po przeczytaniu dwóch tomów,byłam zachwycona.Nie tylko ze zniecierpliwieniem,ale też z obawą oczekiwała... więcej »
Cieszę się, że Kosogłosa zaczęłam kilka minut po skończeniu W Pierścieniu Ognia. Jest to druga książka, dla której zarywałam nocki. Chodziłam spać bardzo późno, aby po przebudzeniu znów zabrać się za lekturę. Do napisania recenzji Kosogłosa zbierałam się tydzień. Musiałam na spokojnie przemyśleć... więcej »
"Ogień jest zaraźliwy! I jeśli my spłoniemy, Ty spłoniesz razem z nami." "Kosogłos" to trzecia i ostatnia część bestsellerowej powieści Suzanne Collins o totalitarnym państwie Panem i jego mieszkańcach, którzy wzniecili bunt, by obalić rządy złowrogiego Kapitolu. Collins jest amerykańską pisar... więcej »
Pięć minut temu skończyłem czytać trzecią, ostatnią część, serii Igrzysk Śmierci. Wciąż ocierać muszę jeszcze łzy i walczę z bólem brzucha, który wystąpił przez emocje, po przeczytaniu lektury. Cały czas analizuję to, co Suzanne Collins, amerykańska pisarka, urodzona w 1963 roku w Conne... więcej »
Dystrykt Dwunasty przestał istnieć. Bombardowanie zniszczyło wszystko oprócz Wioski Zwycięzców. Tylko garstka ludzi uratowała się i teraz razem ze swoją rodziną i przyjaciółmi „jest bezpieczna” w Trzynastce. Jednak przy Katniss nie ma osoby, na której bardzo jej zależy. Chłopaka, z którym dzielił... więcej »
Kapitol sprawował bezwzględną władzę nad Dystryktami. Wysyłał dzieci mieszkańców państwa Panem na Głodowe Igrzyska, aby tam zabijały się nawzajem ku uciesze widzów z Kapitolu. Nie obchodziło ich to, że te dzieci mają rodzinę, przyjaciół, swoje własne marzenia, przyszłość. Dla nich ważna była tylk... więcej »
Przeczytałam wiele książek. Nie bezkresny ocean, ale wzięte w konkretne ramy morze. I ile z tych pozycji zawładnęło moim umysłem, moim sposobem patrzenia na świat, moją wyobraźnią? Mało. Zaledwie kilka zagiętych palców. Są książki, które już na zawsze pozostaną w naszej świadomości i o których bę... więcej »
Kosogłos
Recenzent: Ameliie
„Pozbierać jest się dziesięć razy trudniej, niż rozsypać.” Niestety nadszedł ten nieunikniony dzień, w którym zakończyłam swoją przygodę z prawdopodobnie jedną z najlepszych serii jakie czytałam, z "Igrzyskami Śmierci' autorstwa Suzanne Collins. Losy Katniss i jej bliskich na pewno zostaną ... więcej »
Czas na zmiany.
Recenzent: loho14
Ta część jest zdecydowanie najbardziej brutalna, co w sumie mi się podobało. Jest w niej zdecydowanie najwięcej uczuć. „-Szykujecie się do nowej wojny? - pytam. -Och, nie teraz. Obecnie przechodzimy ten uroczy etap, kiedy to wszyscy są zgodni, że nie wolno już nigdy dopuścić do tego, żeby powt... więcej »
Wybory. Często próbujemy wybrać te właściwe, ale czy nam to się udaje? Oczywiście, że tak, ale czy w większości wypadków? Chyba każdy z doświadczenia wie jak ciężko podjąć dobry wybór. Zazwyczaj na samym początku jesteśmy ich pewni, ustalając za i przeciw, jednakże po czasie uświadamiamy sobie, ż... więcej »
Gdy sięgałam po pierwszą część „Igrzysk Śmierci” skakałam z radości. Najzwyczajniej cieszyłam się, że mam okazję do przeczytania tej trylogii. Przecież tyle osób ją tak dobrze oceniało, że zapał do niej udzielił się i mi. Jednak podczas czytania „Kosogłosa” towarzyszył mi ukryty, wewnętrzny smute... więcej »
"Dziewczyna, która igrała z ogniem, wznieca pożar, czyli Głodowych Igrzysk ciąg dalszy." Po Dwunastym Dystrykcie nie pozostało niemal nic. Teren, na którym przez setki lat swój dom zbudowało wiele rodzin, został zniszczony. "Ostatni" dystrykt nie istnieje. Wkrótce poszkodowani mieszkańcy zosta... więcej »
Prawda czy fałsz?
Recenzent: alicehascat
„Pozbierać jest się dziesięć razy trudniej, niż rozsypać.” I moja pierwsza przygoda dobiega końca z serią „Igrzyska śmierci”. Ile dałabym, żeby znów móc przeczytać ją z zapartym tchem, pierwszy raz. Ech… Ale wracając do książki. Kosogłos to trzecia i ostatnia część trylogii Suz... więcej »
Każdy, kto przeczytał drugą część "Igrzysk Śmierci" nie mógł się doczekać, co się wydarzy w ostatniej części, szczególnie, że końców była taka dramatyczna. Dwunasty dystrykt nie istnieje. Reszta walczy o wolność. Kapitol walczy o władzę nad ludźmi. Miałam nadzieję na świetny finał i "Kosogłos" ni... więcej »
Kosogłos
Recenzent: invissible
Wakacje, wakacje i po wakacjach... Wróciłam z przepięknej Chorwacji wypoczęta i odświeżona, i z dwoma przeczytanymi książkami do zrecenzowania. Jedną z nich jest ostatni tom bestsellerowej serii "Igrzyska Śmierci" - "Kosogłos". Książka zamyka historię Katniss Everdeen, dwukrotnej uczestniczki ... więcej »
Stało się... Wojna przeciwko Kapitolowi i rządom prezydenta Snowa została rozpoczęta. Dwunasty dystrykt już nie istnieje, a Katniss prosto z areny została przewieziona do legendarnego Trzynastego Dystryktu. Jak się okazuje ta buntownicza kraina ciągle istnieje, a jej mieszkańcy chcą raz na zawsze... więcej »
Kosogłos
Recenzent: alison2
O ile zakończenie igrzysk w pierwszej części tej serii, przyniosło ze sobą delikatny powiew możliwych zmian, o tyle zakończenie kolejnych nie pozostawia złudzeń – nastał czas walki o lepsze jutro. Walki sterowanej z trzynastego dystryktu, sprawdziły się bowiem przypuszczenia niektórych, że w dyst... więcej »
Zakończenie serii może być albo naciągane, w którym wyraźnie czuć brak pomysłu na ostatnią część, albo wręcz odwrotne - dobre, zaskakujące i pozostawiające czytelnika w osłupieniu, tak bardzo żałującego, że to już koniec. "Kosogłos" plasuje się gdzieś pośrodku. Ostatnia część popularnej trylog... więcej »
„Pozbierać jest się dziesięć razy trudniej, niż rozsypać.”* Gdy wszyscy oczekują od ciebie siły, wytrwałości i tego, że zrobisz wszystko co ci każą, a ty masz tylko ochotę zwinąć się w kłębek i zapomnieć o całym świecie, nic nie jest proste. Każdy ruch i decyzja jest wysiłkiem, bo wszystko c... więcej »
W zeszłe wakacje dorwałam się w końcu do Igrzysk Śmierci i W pierścieniu ognia. Niestety wówczas w mojej biblioteczce nie posiadałam ostatniej części trylogii, więc nie mogłam się za nią zabrać. Jakiś czas temu ją kupiłam i w te wakacje udało mi się wreszcie ją przeczytać. Akcja Kosogłosa dzie... więcej »
Kosogłos
Recenzent: ciarolka
Po megabombowym zakończeniu W pierścieniu ognia i po ogromnych emocjach związanych z obejrzeniem rewelacyjnej ekranizacji, na którą wybrałam się do kina bodajże dzień po zakończeniu lektury, nie mogłam wytrzymać i szybko zabrałam się za czytanie Kosogłosa. Byłam arcyciekawa, jak zakończy się ta t... więcej »
Jedyne to co czuję to głębokie rozczarowanie. Naprawdę chciałam, żeby ta książka wypadła dobrze. Próbowałam znaleźć jakieś plusy, ale naprawdę nie umiem. Chciałam dołączyć do grupy, która uwielbia "Kosogłosa" Suzanne Collins, trzecią cześć bestsellerowej trylogii "Igrzyska śmierci". Lecz stanęłam... więcej »
Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzednich części. Kosogłos jest trzecim, a zarazem ostatnim tomem niezwykłej serii „Igrzyska śmierci”. Od początku zauważalna jest zmiana nastroju i dynamiki powieści. Autorka od pierwszego tomu stopniowała napięcie oraz przygotowywała czytelnika na wielki... więcej »
Trzecia i ostatnia część trylogii Suzanne Collins stawia czytelnikowi wiele pytań. Jednak jedno z nich jest najważniejsze: ile jesteś w stanie poświęcić dla wolności? „Kosogłos” rozpoczyna się w momencie, gdy Katniss Everdeen odwiedza Dwunasty Dystrykt, doszczętnie zbombardowany przez kapitoli... więcej »
Dodali do kolekcji
Albatros22
Roselle
blairwaldorf
Cropka
ekhart
Giwi
kaniejka
Angie_Simons
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!