Krąg Mats Strandberg

Okładka Krąg
autorzy:
Mats Strandberg, Sara B. Elfgren
wydawnictwo:
Czarna Owca
data wydania:
2012
ISBN:
9788375543971

Opis

Bestsellerowy thriller dla młodzieży!

Krąg ponad pięćset stron pełnych miłości, magii, zrzędliwych rodziców, odrabiania prac domowych, śmierci i przyjaźni. To książka, w której niezapomniane seriale jak Buffy postrach wampirów zbiegają się w legendarnym Miasteczku Twin Peaks.

Małe, otoczone gęstymi lasami miasteczko Engelforts. Sześć dziewcząt właśnie rozpoczęło naukę w liceum. Nic ich ze sobą nie łączy – z wyjątkiem tego, że wszystkie ścigane są przez starodawne zło.
..Zaraz po rozpoczęciu pierwszego semestru w szkolnej toalecie znalezione zostaje ciało martwego ucznia. Wszyscy podejrzewają samobójstwo, wszyscy z wyjątkiem tych, którzy znają prawdę.
Pewnej nocy, gdy na niebie pojawia się czerwony księżyc, dziewczyny spotykają się w parku. Nie wiedzą jak, ani dlaczego się tu znalazły. Odkrywają, że drzemią w nich tajemne moce, a ich życiu zagraża niebezpieczeństwo.
Od tej chwili szkoła staje się dla nich sprawą życia i śmierci – i to dosłownie. Muszą nauczyć się współpracować ze sobą pomimo dzielących je różnic i okiełznać przebudzone w nich moce. Czas ucieka. Coś tajemniczego je nawiedza i jeżeli tego nie odnajdą, nie zniszczą, to coś odnajdzie je...

W przygotowaniu kolejne części trylogii:
- Ogień
- Klucz

Krąg jest jedną z najlepiej sprzedających się książek dla młodzieży w Szwecji w ostatnich latach. Prawa autorskie zostały zakupione przez ponad 20 krajów na całym świecie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Trudno dzisiaj o dobrą książkę młodzieżową. Często można zauważyć, że autorzy takich książek stawiają na prostotę, uważając, że jeśli ma być młodzieżowy, to banalny. A jeśli jest banalny to oczywiście zazwyczaj równa się nudny. Ostatnio miałam okazję spotkać się z thrillerem/powieścią fantas... więcej »
Wydarzenia z "Kręgu" opowiada kilku bohaterów, łączy ich wspólna szkoła, która staje się miejscem zbrodni. Zanim tytułowy krąg zdążył się utworzyć, już został rozerwany. Niekompletny uniemożliwia spełnienie swojej roli i nie może zapewnić już bezpieczeństwa. Przeciwnik zaatakował zanim siły dobra... więcej »
Czarownice, w Szwecji ? Trochę dziwne pomyślałam (choć przecież dla samych Szwedów to wcale dziwne nie jest) i zabrałam się za lekturę. Przepadłam znów na całą noc jak to zwykle bywa przy tego rodzaju książkach. Wiecie więc, że zawaliłam "Kręgiem" nockę, a że książka dobra jest to było warto :)... więcej »
Nie wiesz, co się dzieje. Świadomość powraca powoli, a ty znajdujesz się nie wiadomo gdzie. Jedyną znajomą rzeczą jest ten ciepły, przenikający cię na wylot głos. „Jesteś zepsuty. Nie do naprawienia.” On chyba ma rację, prawda? Twoje kroki kierują się w stronę znanego ci miejsca. Tam odnajdujesz ... więcej »
"Krąg"
Recenzent: lucecita
Pozycja „Krąg” Matsa Strandberga i Sary B. Elfgren przyciągnęła mnie intrygującym zarysem fabuły, który sugerował wysmakowaną czytelniczą ucztę ;) Po zapoznaniu się z licznymi, przychylnymi opiniami, wiedziałam, że muszę koniecznie sięgnąć po tę książkę, dlatego czym prędzej zabrałam się za lektu... więcej »
Krąg
Recenzent: Kala95
Młodzieńcze lata są okresem trudnym chyba dla każdego z nas, choć nie każdy będzie chciał się do tego przyznać. Człowiek w czasie swego dojrzewania charakteryzuje się nadzwyczajną wrażliwością a nie ma nikogo kto potrafi zranić równie mocno jak rówieśnik. Brak tolerancji ze strony innych, obelgi... więcej »
Wybrany, a może: Wybrani?
Recenzent: alicehascat
Z „Kręgiem” pierwszy raz zetknęłam się na którymś z blogów, które obserwuję. Otworzyłam okno z recenzją i pierwsze co przykuło moją uwagę to okładka. Zachwyciło mnie w niej wszystko. Przeczytałam recenzje dwa czy trzy razy i stwierdziłam, że muszę, MUSZĘ, przeczytać tę powieść i ni... więcej »
Krąg
Recenzent: ciarolka
Czy byliście kiedyś świadkami wydarzeń pełnych magii? Magii pełnej piękna, a jednocześnie przyprawiającej o dreszcze przerażenia błądzące po ciele? Bohaterowie powieści Krąg doskonale znają to uczucie, ponieważ sami potrafią ją wytwarzać. Ale może lepiej zacznę od początku. Minoo, Rebecka, Ida... więcej »
Książki dla młodzieży mają pewien urok, który sprawia, że chętnie po nie sięgam mimo, że nie są przeznaczone dla mojego przedziału wiekowego. Lubię od czasu do czasu przypomnieć sobie smak pierwszej miłości, beztroski i problemów wieku młodzieńczego. Sięgając po „Krąg” Matsa Strandberga i Saray B... więcej »
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. I tak oto zawitałam do piekła zwanego Engelsfors. Nie powiem, żeby mi się nie podobało. Niezbyt skomplikowana magia, taka którą chciałam wykonywać od dziecka (giń! przepadnij!), wyraziste i pełne swoistego wdzięku bohaterki i realne niebezpieczeństwo - ... więcej »
Człowiek jest tylko człowiekiem. Nie ma nadprzyrodzonych zdolności, a pomóc sobie w życiu może jedynie za pomocą pracy własnych rąk i pomysłowości swojego umysłu. Dlatego jest w stanie tworzyć różne maszyny, wynalazki i wszelkiego rodzaju przedmioty, które znacznie ułatwią mu egzystencję. I przez... więcej »
Dodali do kolekcji
erosz
Ruczek
Black_Vampire
Betsy
kasandra
cassandra9891
Deline
kasia.kolataj
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!