Krawcowa z Madrytu Duenas Maria

Okładka Krawcowa z Madrytu
autor:
Duenas Maria
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2011
ISBN:
9788377992784

Opis

 
 
Książka nie schodzi z list bestsellerów a prawa do jej wydania kupiło 25 krajów!

Wspaniały literacki koktajl: przygody, szpiegostwo,
glamour, moda i namiętność.
Cóż za smakowita mieszanka wielkiego krawiectwa,
zawodów miłosnych, arystokratycznych dam,
podwójnych agentów! Cudowna książka.
„20 Minutos”

Nota:
Młoda utalentowana krawcowa Sira wyjeżdża z Madrytu w przededniu wojny domowej. Wraz z kochankiem udaje się do Maroka, mając ..nadzieję na lepsze życie. Tymczasem kochanek znika bez śladu, zostawiając kobietę w dramatycznej sytuacji, samą na obcej ziemi. Po licznych perypetiach
Sira wraca do Madrytu i otwiera tam wytworne atelier mody damskiej.
Europa stoi u progu II wojny światowej. Odtąd losy Siry splatają się z życiem postaci historycznych: byłego frankistowskiego ministra, jego ekscentrycznej kochanki, szefa brytyjskiego wywiadu. Za ich namową Sira podejmie się ryzykownej misji. Świetna, wartka narracja prowadzi nas od owianych legendą enklaw kolonialnych w Afryce Północnej do proniemieckiego Madrytu po zakończeniu
wojny domowej i kosmopolitycznej Lizbony, pełnej szpiegów i uciekinierów.

María Dueñas jest doktorem filologii angielskiej i wykładowcą. Debiut Krawcowa z Madrytu przyniósł autorce olbrzymi sukces.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Z czytanymi przez nas książkami bywa różnie. Nie wszystkie gatunki literackie są w stanie spełnić nasze oczekiwania, a i te sprawdzone nie zawsze zdają egzamin. Wtedy właśnie warto jest sięgnąć po lektury, które nigdy... więcej »
Krawcowa z Madrytu to niezwykle udany debiut hiszpańskiej autorki Marii Dueñas. Przymiotniki, jakimi mogę z czystym sumieniem opisać tę powieść, to: przemyślana, wciągająca, wzruszająca, niezwykła – krótko mówiąc – ge... więcej »
Usiadłam pewnego wieczora bardzo już zmęczona całym dniem i mój wzrok padł na półkę na której leżała książka. Pomyślałam wówczas, muszę się za nią zabrać bo jak długo można trzymać pożyczoną książkę. Koleżanka co praw... więcej »
Dodali do kolekcji
monica
Yoshina
Micki
Lady_Ann
FreeSoul
kwiatsniegu
Lenka
ewfor
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!