Krawędź czasu Krzysztof Piskorski

Okładka Krawędź czasu
autor:
Krzysztof Piskorski
wydawnictwo:
Runa
data wydania:
2011
ISBN:
9788389595744

Opis

Maksym nie podejrzewał, że szukając swoich korzeni, trafi na drugą stronę miasta. Tam, w dzielnicy, która zniknęła z map podczas zaborów, tajemnicza maszyna pożera rzeczywistość, czas zwija się we wstęgi, a kieszonkowe światy pasożytują na sobie wzajemnie. Od Alef do Szin, od pierwszego kroku po ostatni oddech, Maksym podąża ku nieznanemu, prowadzony przez zapiski dziewiętnastowiecznego maga. Drzewo Życia i szaleni demiurgowie. Kabała i myślące maszyny. Magia i rewolucja przemysłowa.Krzysztof Pi..skorski, autor trylogii ?Opowieść Piasków? oraz ?Zadry?, prowadzi czytelnika przez XIX wiek oraz czasy współczesne aż po tajemnicze krainy demiurgów, mieszając kabałę z historią oraz fantastyką naukową.Emocjonująca, wyrafinowana powieść jednego z najciekawszych autorów młodego pokolenia, laureata Złotego Wyróżnienia Nagrody im. J. Żuławskiego oraz ESFS Encouragement Award, którego ostatnia książka, ?Zadra?, uzyskała także nominację do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Swistak.pl - Nowe/używane -
Allegro.pl - Nowe/używane -
Inbook.pl - Nowe -

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Science fiction
  Fantastyka » Beletrystyka » Science-fiction
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  „Krawędź czasu” jest pierwszą książką z gatunku szeroko rozumianego jako steampunk jaką przeczytałem i zarazem pierwszą powieścią Krzysztofa Piskorskiego po którą sięgnąłem, choć o autorze słyszałem wiele dobre... więcej »
  "Krawędź czasu" jest pierwszą powieścią Krzysztofa Piskorskiego, po którą sięgnęłam. Oprócz niej autor napisał: orientalno-fantastyczną trylogię "Opowieść Piasków", wyróżnianą alternatywną historię "Zadra" oraz wiele ... więcej »
  Krzysztof Piskorski, autor trylogii "Opowieść Piasków" oraz "Zadry", prowadzi czytelnika przez XIX wiek i czasy współczesne aż po tajemnicze krainy demiurgów, mieszając kable z historią oraz fantastyką naukową. J... więcej »
  Dodali do kolekcji
  anek7
  renatatbl
  Maynard
  iziu08
  Cropka
  Kobaltowa
  Kasiasnoopy
  atramentpiora
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!