Król złodziei Cornelia Funke

Okładka Król złodziei
autor:
Cornelia Funke
wydawnictwo:
EGMONT
data wydania:
2009
ISBN:
9788323717485

Opis

Dwaj bracia po śmierci matki uciekają przed swoją ciotką. Estera chciałaby zatrzymać tylko młodszego Bo, a starszego, Prospera, odesłać do szkoły z internatem. Chłopcy postanawiają zostać razem i wyruszają z Hamburga do odległej Wenecji - miasta, które w opowieściach mamy jawiło się jako baśniowa kraina, pełna skrzydlatych lwów i rżących koni. Okazuje się, że magiczne miasto na wodzie jest gościnne nie tylko dla nich...

Słowa kluczowe

Jak już wcześniej wspominałam biorąc udział w zeszłorocznej edycji konkursu „Mól książkowy” odkryłam wiele perełek. I w tym roku, mimo małej ilość przeczytanych książek konkursowych znalazłam świetną literaturę ;) Należy do niej m.in. powieść Cornelii Funke pt. „ Król złodziei”. Wielu z Was, aut... więcej »
Być znów dzieckiem lub w mgnieniu oka stać się dorosłym - a wystarczy przejachać się na karuzeli jeszcze ten jeden raz... Zbliżały się moje urodziny i szukałam książki idealnej na prezent. Listę rekomendacji do przeczytania każdy ma sporą, powiększającą się z dnia na dzień. Częściej zdarza się... więcej »
Jaką książkę najtrudniej jest napisać? Ja uważam, że dla dzieci i w dzisiejszej recenzji chciałam przedstawić autorkę, która każdą kolejną książką udowadnia, że jest w stanie sprostać temu wyzwaniu. Cornelia Funke znana jest głównie z trylogii o Atramentowym Świecie, ale warto przyjrzeć się tak... więcej »
"Dorośli nie pamiętają jak to jest być dzieckiem. (...) Nawet marzą o tym, by znów nim być. Ale o czym marzyli, będąc dziećmi? Jak myślisz? sądzę, że marzyli o tym, by w końcu dorosnąć." Oto cały sens książki "Król złodziei" autorstwa niemieckiej pisarki Cornelii Funke, zawarty w kilku zdaniac... więcej »
Dodali do kolekcji
kultur-alnie
BP
olya
lidia94
Kasia1382
Lloret
Azzura
ultramaryna
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając.

Dodane przez mrbiggles

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!