Królestwo czarnego łabędzia Carroll Lee

Okładka Królestwo czarnego łabędzia
autor:
Carroll Lee
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2011

Opis

Pierwsza część niezwykłej serii z gatunku urban fantasy.

Garet James nie jest taka jak inni młodzi, przebojowi single z Nowego Jorku. Tyle tylko, że jeszcze o tym nie wie. Zaczyna się od starej srebrnej szkatułki zamkniętej na amen. Garet ma ją po prostu otworzyć na prośbę słabowitego właściciela sklepu z antykami. Któż by nie odmówił pomocy? Jednak zaraz potem, ni stąd, ni zowąd, wszystko się zmienia. Miasto, w którym się wychowała, zaczyna ukazywać długo skrywane oblicze – mroczne i.. niebezpieczne: równoległy świat chaosu, dymu i krwi. Puszka Pandory została otwarta, a to, co z niej wyszło, wcale nie zamierza wracać z powrotem…

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Garet na pierwszy rzut oka jest zwykłą dziewczyną, której ojciec zaciągnął olbrzymie długi na kilka milionów dolarów. Pewnego dnia, po niezbyt udanej rozmowie z prawnikiem, otrzymuje od tajemniczego właściciela antykwariatu zadnie – ma otworzyć srebną puszkę. W momencie, gdy wieko zostaje odchylo... więcej »
"Królestwo czarnego łabędzia" nie jest książką którą planowałam kupić. Bardzo spontaniczny zakup, na dodatek trochę w ciemno, zważając na to, że opis o fabule niewiele nam mówił. Ale słowa "urban fantasy" podziałały na mnie zdecydowanie motywująco, więc niewiele myśląc, kupiłam "Królestwo..."... więcej »
Garet, młoda kobieta, mieszka – razem z ojcem – w Nowym Jorku, gdzie wspólnie prowadzą galerię malarstwa, a ona dodatkowo wykonuje bizuterię. Żyje im się całkiem dobrze, jednak nagle okazuje się, że szybki i podstępnie ogarniający cały kraj kryzys, ogarnął także ich branżę, a ich rodzina jest zad... więcej »
Pozwolę sobie zacząć od najmniej istotnej, bo wizualnej części książki. Po pierwsze okładka- jak dla mnie ciekawa i tajemnicza, wprawdzie na pierwszy rzut oka niewiele ma wspólnego z treścią, ale oddaje klimat książki. Po drugie ciekawa czcionka tytułu na okładce i rozdziałów, do tego początek ka... więcej »
Początek tej opowieści jest bardzo obiecujący. Garet James prowadzi wraz z ojcem galerię sztuki w Nowym Jorku. Sama także projektuje biżuterię poprzez robienie odlewów swojego medalionu. To właśnie ten prezent podarowany Garet przez jej matkę zaprowadzi młodą kobietę do sklepu z antykami. Tam cze... więcej »
Bohaterką powieści jest Margaret, projektantka biżuterii mieszkająca z ojcem i prowadząca wspólnie z nim galerię. Pewnego dnia wracając do domu Garet zachacza o pewien sklep z antykami. Tam przemiły starszy pan daje jej szkatułkę, którą bohaterka ma otworzyć w domu, gdyż tylko ona ma pierścień pa... więcej »
Lee Carroll to pseudonim literacki Carol Goodman i jej męża Lee Slonimsky’ego. Ona jest autorką popularnych kryminałów. On to poeta i menadżer funduszu hedgingowego. Małżeństwo mieszka w Great Neck w Nowym Jorku. „Królestwo czarnego łabędzia” to pierwsza część trylogii urban fantasy. Garet Ja... więcej »
„Miałam poczucie, że jeśli zejdę z oświetlonego trawnika w ciemny las zaangażuję się… w coś.”* Żyjesz sobie spokojnie, jedynym Twoim zmartwieniem jest opłacenie rachunków i myślenie o tym co by zrobić na obiad. Aż tu nagle bum… Wszystko się zmienia, świat staje na głowie, a od Ciebie zależy ... więcej »
„Królestwo czarnego łabędzia” to pierwsza część trylogii z serii Urban fantasy, którą wygrałam już jakiś czas temu w konkursie. Zebrać się na przeczytanie jej zajęło mi wiele miesięcy, nie wiedzieć czemu, nie ciągnęło mnie specjalnie do niej, a kiedy zaczynałam odkładałam ją po pierwszym rozdzial... więcej »
„Królestwo czarnego łabędzia” to książka napisana przez małżeństwo - Carol Goodman i Lee Slonimsky’ego. Przyciągnęła mnie (i pewnie nie tylko mnie) do niej okładka. – dziewczyna w pięknej sukni stojąca na alei. Przyznam, że po przeczytaniu opisu miałam chęć odłożyć ją na półkę w bibliotece, posta... więcej »
Lee Carroll to pseudonim literacki małżeńskiej pary: Carol Goodman, autorki popularnych kryminałów – i jej męża Lee Slonimsky’ego, poety i menedżera funduszu hedgingowego.Wspólnie postanowili stworzyć trylogię urban fantasy, która przypadła do gustu wielu czytelnikom. Bohaterką pierwszej częśc... więcej »
„Ludzie widzą tylko to co chcą widzieć. Zajrzyj głębiej” Lee Caroll to pseudonim dwóch autorów. Małżeństwa. Caroll Goldman, która jest .autorką powieści kryminalnych oraz Lee Slonimsky’ego, który jest poetą i menadżerem funduszu hedgingowego. „Królestwo czarnego łabędzia jest ich wspólnym debiut... więcej »
W maju miałam niewiele czasu na czytanie, ale starałam się przeczytać przynajmniej jakieś 20 stron dziennie. Wiadomo, że jeśli się ma niewiele czasu to rozczarowanie jest większe, gdy trafi się bubel. Na szczęście z tą książką tak nie było. Królestwo Czarnego Łabędzie to pierwsza część trylogi... więcej »
Lee Carroll to pseudonim literacki Carol Goodman – autorki popularnych kryminałów – i jej męża Lee Slonimsky’ego, poety i menedżera funduszu hedgingowego. Małżeństwo mieszka w Great Neck w Nowym Jorku. Zarówno o autorce jak i o samej powieści nie słyszałam niczego aż do momentu, gdy w moje ręc... więcej »
Garet James to dziewczyna a raczej kobieta, która jak każdy ma swoje prywatne, rodzinne problemy i nie potrzebuje ich więcej. Rodzinna galeria popadła w niewyobrażalne długi, do tego obrabowali ją z największych dzieł, które miałby przynieść im zbawienie w trudnym dla nich okresie. Jakby tego b... więcej »
Dodali do kolekcji
EmilyStrange
iziu08
Juliab3
RedHead
cassandra9891
Kindzianka
Bujaczek
SlumberGirl
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!