Królowa Lata Melissa Marr

Okładka Królowa Lata
autor:
Melissa Marr
wydawnictwo:
NASZA KSIĘGARNIA
data wydania:
2010
ISBN:
9788310117281

Opis

Siedemnastoletnia Aislinn widzi wróżki od urodzenia. Te potężne i groźne istoty przechadzają się niewidoczne w świecie śmiertelników. Dziewczyna przestrzega zasad gwarantujących jej bezpieczeństwo, jednak nagle okazuje się, że to nie wystarczy. Musi zmierzyć się z podstępnym, ale niestety pociągającym Królem Lata? Stawką tej ryzykownej gry będzie całe jej życie.Intryga wróżek, miłość śmiertelników i starcie pradawnych zasad ze współczesnymi pragnieniami splatają się w tej zdumiewającej opowieści...Pierwszy tom serii o mrocznym i zmysłowym świecie wróżek. To lektura dla tych, którzy potrafią poddać się wyobraźni. Melissa Marr o sobie: Chociaż w liceum wróżono mi ?przyszłość za kratkami?, postanowiłam zrobić magistra na wydziale nauk humanistycznych i wykładać literaturę oraz gender studies w college?ach na terenie całego kraju. Przez cały czas nie mogłam oprzeć się odkrywaniu nowych rzeczy, wliczając w to udział w wykopaliskach archeologicznych, ciskanie drinkami w barze dla motocyklistów i robienie sobie bajecznych tatuaży... Mieszkałam w wielu miejscach ? Pensylwanii, Północnej i Południowej Karolinie ? i wciąż planuję włóczyć się ze swoją rodziną tak daleko i tak często, jak to tylko możliwe. W tym roku chyba zamieszkam w Wirginii.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Królowa Lata
Recenzent: kira
Królowa lata otwiera magiczny cykl książek o Aislinn i jej przygodach z wróżkami. Jest to dobra odskocznia od świata Wampirów, którym jesteśmy bombardowani od momentu wydania Zmierzchu. Aislinn od dziecka widzi wróżki. Jednak różnią się one od naszych wyobrażeń, nie są takie jak Dzwoneczek z Piot... więcej »
Królowa Lata
Recenzent: Karolinaxx
Książka bardzo zachęciła mnie do siebie okładką i opisem na okładce... Pomyślałam wreszcie coś nowego!!! Królowa Lata opowiada o siedemnastoletniej Aislinn, która od urodzenia widzi wróżki. Ten rzadki dar przysparza jej kłopotów ale również pomaga uchronić się przed złym działaniem wróżek. Nau... więcej »
Z czystej ciekawości, sięgnęłam w końcu po Królową Lata. Po tylu ciepłych recenzjach i gryzącym mnie poczuciu winy, że do tej pory nie pognałam po tą książkę do księgarni, rozsiadłam się z nią wygodnie. I co zastałam? Historie Asilinn, dziewczyny mogącej widzieć wróżki. Nie są to jednak stworz... więcej »
Melissa Marr studiowała na wydziale nauk humanistycznych, aby móc później wykładać literaturę. Od zawsze lubiła odkrywać i uczyć się nowych rzeczy, a obecnie zdobytą wiedzę wykorzystuje w czasie pisania powieści. „Królowa lata” to pierwszy tom z serii o tym samym tytule. Główną bohaterką jest ... więcej »
„Czuła od wróża zapach polnych kwiatów, w jego bliskości słyszała szum wierzbowych gałęzi, jakby siedziała nad stawem podczas jednego z tych rzadkich letnich dni. Złudzenie pełni lata tuż przed chłodną jesienią. Chciała zachować to wrażenie, upajać się nim, aż ciepło przeniknie skórę.”* Dawnie... więcej »
Nigdy przedtem nie zastanawiałeś się jakby to było być nad wyraz wyjątkowym? Posiadać umiejętność, o której większość ludzi nawet nie marzy? Być unikatowym okazem - jedynym w swoim rodzaju. Osobą, w którą nie wierzą nawet… wróżki? Melissa Marr studiowała na wydziale nauk humanistycznych... więcej »
Do powieści Melissy Marr przyciągnęło mnie dosłownie wszystko – od intrygującego tytułu i pięknej szaty graficznej począwszy. Kiedy jeszcze dowiedziałam się z notki wydawniczej, że jest to książka o wróżkach, dosłownie przepadłam. Nie zastanawiałam się nawet chwili i postanowiłam przeczytać tę po... więcej »
Coraz zimniej
Recenzent: Neph
Aislinn widzi wróżki, widziała jej matka, widzi i babka. Nie są to słodkie istotki z bajek, w różowych sukieneczkach, z anielskimi uśmiechami i szerokimi uśmiechami. Wróżki, które prześladują dziewczynę są złe, okrutne i szydercze. Jak długo można żyć, patrząc jaką krzywdę wyrządzają te czarodzie... więcej »
Aislinn, tak jak jej matka i babcia, od urodzenia widzi wróżki. Nie są to jednak istoty znane nam z bajek, lecz są one piękne i zarazem śmiertelnie przerażające i niebezpieczne. I są dosłownie wszędzie. Aislinn, aby być bezpieczna, musi ukrywać swój dar. Jednak pewnego dnia na jej drodze staje... więcej »
Dodali do kolekcji
aga29_12
Carlotta
Roselle
monia311295
Cropka
LadyGryf
SleepingBeauty
Alantoina
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!