Kronika ptaka nakręcacza Haruki Murakami

Okładka Kronika ptaka nakręcacza
autor:
Haruki Murakami
wydawnictwo:
MUZA
data wydania:
2011
ISBN:
9788374959599

Opis

Akcja "Kroniki ptaka nakręcacza", podobnie jak w większości książek Haruki Murakami jest bardzo skomplikowana, ale nie ona jest najważniejsza. Jeden z recenzentów streścił ją tak: Toru Okada traci najpierw pracę, potem kota, potem żonę a w końcu - rozum. O ile w pierwszych trzech punktach można recenzentowi przyznać rację, o tyle z tym rozumem sprawa jest nieco bardziej złożona. Życie Toru Okady po stracie pracy jest monotonne i pozbawione ambicji. Żona zarabia wystarczająco dużo na utrzymanie.. ich obojga, a Toru prowadzi dom. Ten harmonijny układ zostaje jednak pewnego dnia zburzony, kiedy to znika im kot. Toru wyrusza na poszukiwanie zwierzątka i tak zaczyna się wielka historia jego spotkań z różnymi najdziwniejszymi osobami, prowadząca do całkowitej przemiany duchowej, nieomal buddyjskiej iluminacji. Gdy odejście żony pozbawia go środków do życia i nie może sobie pozwolić na bezczynność, jest już innym człowiekiem, gotowym zacząć nowe życie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Atlasy. Mapy. Przewodniki turystyczne » Mapy. Plany. Atlasy samochodowe
  Atlasy. Mapy. Przewodniki turystyczne » Przewodniki turystyczne
  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Literatura piękna
  Tematyka » Przewodniki
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Geografia » Nauki przyrodnicze. Matematyka. Geografia » Góry Polski
  Geografia » Nauki przyrodnicze. Matematyka. Geografia » Polska
  Czytanie Murakamiego stało się swego rodzaju modą. Ten japoński pisarz wkradł się do czytelniczego świata i osiągnął w nim status wybitnego. Co prawda "Kronika ptaka nakręcacza" jest dopiero moim drugim spotkaniem z jego twórczością, ale podzielam opinie wielu - te książki są niezwykłe. "Kronika... więcej »
  Bardzo lubię moją bibliotekę miejską. Ma bardzo praktyczne udoskonalenia, dzięki którym, aby wypożyczyć książkę, nie muszę od razu biec do biblioteki ze strachem, że ktoś mi ją podbierze. Za każdym razem daną pozycję zamawiam przez internet i mam pewność, że ta książka na mnie czeka. Realizacja t... więcej »
  Dodali do kolekcji
  mpaquerette
  sowkachoinowka
  JoeBlack
  CukierekShow
  radziecki
  floks
  oll
  mary_stuart
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!