Kroniki Jakuba Wędrowycza Andrzej Pilipiuk

Okładka Kroniki Jakuba Wędrowycza
autor:
Andrzej Pilipiuk
wydawnictwo:
Fabryka Słów
data wydania:
2009
ISBN:
9788375740479

Opis

Zagadka gumofilców: Na wojsławickiej komendzie zostały po nim tylko protokół zatrzymania i gumofilce. Choć zarzuty wobec poszukiwanego Jakuba W. mogą szokować, ma on szacowne grono obrońców. - To filozof oscylujący w stronę menela, dziwaka, geniusza, rycerza i dowcipnisia, Polaka-Który-Potrafi i Polaka, któremu się chce, szlachetny altruista, który za trudy dla świata chce tylko dobrego słowa. I dobrego trunku. Z przewagą mocnego trunku – grzmi Eugeniusz Dębski...

Słowa kluczowe

Rysopis? Jakub Wędrowycz – ponad 80-letni, mieszkaniec podlubelskiej wsi Wojsławice (Stary Majdan). Można by rzec, że to osoba wszechstronna, człowiek renesansu. Egzorcysta amator, filozof, dowcipniś (ze specyficznym poczuciem humoru), weteran obu wojen, producent najmocniejszego bimbru we wsi... więcej »
Jak sama nazwa wskazuje akcja toczy się wokół niejakiego Jakuba Wędrowycza. Jest to bardzo specyficzna postać, która tak naprawdę nadaje charakter książce Andrzeja Pilipiuka. W zbiorze opowiadań dużą rolę odgrywają też koledzy Wędrowycza, którzy tak samo jak on są weteranami wojennymi. Ponieważ c... więcej »
Mętny wzrok, gumofilce i butelka bimbru wetknięta za pas. Do tego włosy przeczesane skórką wieprzową i złote zęby prawdopodobnie pochodzące od ograbionego nieboszczyka… Taki opis może niektórych odrzucać, oburzać i skutecznie zniechęcać. A szkoda, gdyż „Kroniki Jakuba Wędrowycza” to istna perełka... więcej »
„A gdy wszystko zawiedzie, jest jeszcze Jakub Wędrowycz” Postać Jakuba towarzyszyła mi odkąd zaczęłam pracować na stoisku FKO. Kiedy do moich rąk trafił „Notes Wędrowycza” zastanawiałam się dlaczego mój wspólnik notes wstawił do regału z fantastyką.. Dopiero później zauważyłam na grzbiecie a... więcej »
Na tą książkę miałam ochotę już od dawna, a konkretnie od Targów Książki w Katowicach, gdzie miałam okazję posłuchać trochę pana Pilipiuka. Przyznam się, że to co mówił bardzo mi się spodobało, więc postanowiłam sprawdzić, czy w słowie pisanym jest równie dobry. Zatem poznajcie Jakuba Wędrowy... więcej »
Dodali do kolekcji
iampagan
szoolu
Allan
elektra
doffka
WiateR
arwenka2222
fri2go
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!