Kroniki rodu Kane #1 - Czerwona piramida Rick Riordan

Okładka Kroniki rodu Kane #1 - Czerwona piramida
autor:
Rick Riordan
wydawnictwo:
GALERIA KSIĄŻKI
data wydania:
2011
ISBN:
9788362170135

Opis

"Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane. Pewnej nocy doktor Kane zabiera Cartera i Sadie na ?eksperyment naukowy? do British Museum, w nadziei że uda mu się z powrotem połączyć rodzinę. Zamiast tego jednak uwalnia egipskiego boga Seta, który skazuje doktora na wygnanie, a jego dzieci zmusza do ucieczki. Wkrótce Sadie i Carter odkrywają, że budzą.. się wszyscy bogowie Egiptu, a najgorszy z nich ? Set ? chce zniszczyć rodzinę Kane. Aby go powstrzymać, dzieci muszą podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie. Będzie to zadanie, które przybliży je do prawdy o rodzinie i ujawni jej powiązania z tajnym stowarzyszeniem istniejącym od czasów faraonów.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Mamy zaledwie kilka godzin, więc słuchajcie uważnie. Jeśli nas słyszycie, to już jesteście w niebezpieczeństwie. Sadie i ja możemy być Waszą jedyną nadzieją." To nie było moje pierwsze spotkanie z Rickiem Riordanem. Miałam już okazję przeczytać dwie pierwsze części sagi i Per... więcej »
Znacie to obłąkańcze uczucie szczęścia, które aż Was rozpiera od wewnątrz? Sprawia, że trzęsiecie się z tych pozytywnych emocji, a na Waszej twarzy gości uśmiech, tak duży, że aż niemożliwe jest, że się tam zmieścił? Macie ochotę klaskać w ręce, śmiać się, może nawet uronić łezkę z takiego pozyty... więcej »
„Czerwona piramida” to dzieło Ricka Riordana, znanego wszystkim dzięki serii o Percym Jacksonie. Ciekawa byłam, w jaki tym razem sposób autor ożywi egipskich bogów i jakie będą tego konsekwencję. Okładka została wykonana w stylu tych z innych serii pisarza, dodatkiem mogą być świecące w ciemności... więcej »
Czerwona Piramida jest pierwszą częścią nowej serii Rick’a Riordan’a, zatytułowanej „Kroniki rodu Kane”. Podobnie jak w poprzedniej serii tego autora – „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” – ta również kręci się wokół umiejscowienia starożytnych bóstw we współczesności. Lecz nie jest podobna do s... więcej »
Starożytnym Egiptem zaczęłam fascynować się już w dzieciństwie, a wszystko to zaczęło się od bajki, którą oglądałam we wczesnych latach podstawówki – Papirus. Przygody młodego rybaka na tle starożytnego Egiptu i postacie egipskich bóstw zafascynowały mnie tak bardzo, że śledziłam później każdy fi... więcej »
Nowy cykl Ricka Riordana pt. Kroniki rodu Kane, którą rozpoczęła właśnie ta książka zapowiada się jako kolejna świetna seria, w której odżywa na nowo tym razem mitologia Starożytnego Egiptu. Autor po raz kolejny zaciekawił mnie inną kulturą i dzięki niemu to co czytałam w dzieciństwie powraca na ... więcej »
Jestem wielką fanka twórczości Ricka Riordana. Wszystko zaczęło się oczywiście od pierwszej części serii "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", którą pokochałam od pierwszej strony. Seria jest rewelacyjna, i nie miałam wątpliwości co do tego, że Kroniki Rodu Kane również takie będą. Ci, którzy... więcej »
Carter i Sadie Kane są rodzeństwem. Chociaż wydają się sobie obcy. Dlaczego? Po śmierci ich mamy, sześć lat temu, Carterem zaopiekował się ojciec – Julius Kane, znany archeolog i egiptolog. Razem z synem podróżowali po świecie, w poszukiwaniu nowych tajemnic do odkrycia i zagadek do rozwiązania, ... więcej »
Dużo czasu minęło od momentu, kiedy doczytałam ostatnie zdanie ”Ostatniego Olimpijczyka”. Później przyszedł czas na „Archiwa herosów”, które jeszcze raz dały mi możliwość powrotu do Percie’go, Anabeth i ich nie kończących się przygód. Mijające miesiące pozwoliły mi zatęsknić za kunsztem pisarskim... więcej »
Po raz pierwszy stykam się z tym autorem. Jego słynny cykl książek o Percym Jacksonie jeszcze nie trafił w moje ręce, zatem przygodę z jego twórczością zacząłem od tejże książki. Nie jestem przekonany o tym, czy było to dobry wybór, mam co do niej mieszane uczucia. Podejrzewam, że jestem po prost... więcej »
- Sprawiedliwość nie oznacza, że wszyscy dostają to samo- odparł tato. - Sprawiedliwość oznacza, że wszyscy dostają to, czego potrzebują. Z twórczością Ricka Riordana pierwszy raz zetknęłam się x lat temu. Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna wciągnął mnie niesa... więcej »
O panu Ricku Riordanie słyszałam już wiele dobrego. Nieustanne hymny pochwalne dla jego twórczości, chociażby serii "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" przestały mnie już nawet dziwić. Skoro wszyscy tak zachwalają książki tego Pana, dlaczego ja jeszcze nie odkryłam jego geniuszu? Z impetem wkroc... więcej »
Sadie i Carter są rodzeństwem. Po śmierci matki zostali rozłączeni. Chłopak podróżuje z ojcem, który jest archeologiem, a jego siostra mieszka z dziadkami w Londynie. Pewnego wieczoru dr Kane zabiera ich do Muzeum Brytyjskiego na tajemniczą misję, która teoretycznie miała połączyć ich rodzinę. N... więcej »
Dodali do kolekcji
Alfaa
IvanG
Murtagh
iziu08
Cropka
Kobaltowa
Kobra94
SuzanDragon
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!