Kroniki Świata Wynurzonego. Nihal z Krainy Wiatru Licia Troisi

Okładka Kroniki Świata Wynurzonego. Nihal z Krainy Wiatru
autor:
Licia Troisi
wydawnictwo:
Videograf II
data wydania:
2010

Opis

Pierwszy tom bestsellerowej trylogii młodej włoskiej pisarki, która osiągnęła niebywały sukces w kraju i za granicą. Łączna sprzedaż tego tytułu wyniosła we Włoszech ponad 1.050.000 egz.
Powieść trafiła także na listy bestsellerów w Niemczech i we Francji, a prawa do jej przekładu kupiło 17 krajów.

Bohaterką powieści jest Nihal – Pół-Elf o fioletowych oczach, granatowych włosach i szpiczastych uszach. Od dnia swoich narodzin wie, że jest wojowniczką. Marzy o tym, by móc uczyć si..ę w Akademii Jeźdźców Smoka i pobić Famminów, potwory, które stworzył Tyran, by zniszczyły jej świat. Jednak zostać Jeźdźcem Smoka jest bardzo trudno, a w dodatku nie ma wśród nich kobiet. Nihal, która dorastała wśród ludzi, jest ostatnim żyjącym Pół-Elfem, choć sama o tym nie wie. Nigdy nie udało jej się poznać swojego ludu, całkowicie wytępionego przez Tyrana, ale wciąż nosi w sobie ból swoich współplemieńców. To oni nawiedzają ją teraz w snach i namawiają do zemsty. Nihal ma tylko dwóch sprzymierzeńców: młodego maga Sennara i niezastąpiony miecz z czarnego kryształu, który zrobił dla niej mężczyzna, uważany przez nią za ojca.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Jeżeli już ktoś ma za sobą "Wojny Świata Wynurzonego" i postanowił czytać serię zgodnie z datami jej publikacji, to pewnie wie, że często w poprzedniej trylogii pojawiało się imię Nihal i Sennara jako istnych legend Świata Wynurzonego. "Kroniki Świata Wynurzonego" są zdarzeniami poprzedzającymi "... więcej »
Nihal z Krainy Wiatru jest pierwszą cześcią trylogii Kroniki Świata Wynurzonego. Licia Troisi napisała jeszcze kolejne dwie trylogie: Wojny Świata Wynurzonego i Legendy Świata Wynurzonego. Autorka, z pochodzenia Włoszka pracowała nad książkami 10 lat i odniosła dzięki nim niebywały sukces zarówno... więcej »
"Co ty myślisz, że potrzeba odwagi, aby umrzeć? Umrzeć jest łatwo. To życie wymaga odwagi." Chyba wielu z Was słyszało o przygodach młodej wojowniczki, Nihal, która marzy by zostać Jeźdźcem Smoka. A nawet, jeśli nie, to na pewno w najbliższym czasie się obije wam o uszy, ponieważ „Kroniki świa... więcej »
Książki fantasy fascynują mnie od zawsze. Autorzy z całego świata prześcigają się w kreowaniu nadzwyczajnych światów, w których osadzają swe historie. Zawsze jednak napotkamy w nich elementy magii oraz tajemnicze i dziwne stworzenia, których w świecie rzeczywistym nigdy byśmy nie ujrzeli. Poza ty... więcej »
Czy zastanawialiście się kiedyś, co mogłoby powstać gdyby ktoś pokusił się o połączenie wspaniałej trylogii Tolkiena, z serią Paoliniego? Takie właśnie porównania nachodziły mnie w trakcie czytania pierwszego tomu Kronik Świata Wynurzonego, pt. Nihal z Krainy Wiatru, młodej włoskiej pisarki – Li... więcej »
Oczarowana najnowszą książką włoskiej pisarki pt. "Marzenie Talithy" poszłam za ciosem i postanowiłam nadrobić zaległości z różnych serii o Świecie Wynurzonym, której poszczególne tomy, trzeba powiedzieć, zbierają naprawdę dobre oceny. Moim pierwszym wyborem były "Kroniki Świata Wynurzonego", czy... więcej »
Nie wyobrażam sobie wakacyjnego wypoczynku bez książek. Zawsze muszę mieć coś do czytania. Jedną z moich tegorocznych wakacyjnych lektur była powieść Włoszki Licii Troisi, "Nihal z Krainy Wiatru", która okazała się być dobrym przerywnikiem dla bardziej wymagającej literatury. Tytułowa bohaterk... więcej »
Dodali do kolekcji
independent
gosiak9444
zabierajsie
IvanG
Martie07
iziu08
lucern
Kobaltowa
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!