Krwawy Fiolet Dia Reeves

Okładka Krwawy Fiolet
autor:
Dia Reeves
wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
data wydania:
2011
ISBN:
9788310118943

Opis

Szaleństwo nigdy nie było tak pociągające.
W Portero, niewielkiej, z pozoru sennej mieścinie dzieje się coś niepokojącego... A Hanna liczyła, że właśnie tu znajdzie bezpieczny dom... Tymczasem odkryje mroczne sekrety, które każdego normalnego człowieka śmiertelnie by przeraziły. Jej jednak na szczęście daleko do normalności.
Jeśli szalona dziewczyna trafia do jeszcze bardziej szalonego miejsca tylko dwie rzeczy są pewne: wszystko się może zdarzyć, a bezpieczeństwo jest złudne.

../>Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

„Krwawy fiolet” zaintrygował mnie już swoim opisem, nie wspominając o pięknej okładce Nasza Księgarnia wypuściła na rynek książkę dobrze dopracowaną, która cieszy również wzrok czytelnika, a to ostatnio kuleje u Polskich wydawców. Autorka, Dia Reeves, sięga po tematykę, z którą nie spotkałam się ... więcej »
Nieziemska! Książka ta jest kompletnie odmienna od wszystkiego, co czytałam dotychczas. Wszystko, każdy element jest w niej oryginalny i niepowtarzalny. Jeżeli szukacie czegoś świeżego, odmiennego od tego, co znacie, pomysłowego i po prostu nowego, to właśnie trafiliście na powieść dla Was. „... więcej »
„Krwawy fiolet” Dia Reeves wyd. Nasza Księgarnia rok: 2011 str. 342 Ocena: 6/6 Sama nie wiem, czego spodziewałam się po tej powieści. Jedno jest pewne – nie tego! Już po pierwszych przeczytanych wersach chciałam zacząć pisać recenzję. W głowie uformowało mi się jedno znakomite zdanie, któr... więcej »
Czym jest szaleństwo? Można nazwać tak coś, co robimy ku trwodze naszym bliskim; coś zupełnie nietypowego i zwariowanego. Tym mianem można określić również decyzję, która w oczach innych uchodzi za coś niebezpiecznego czy absurdalnego. Szaleństwem jest również choroba psychiczna – i właśnie n... więcej »
Dia Reeves to nieznana dotąd autorka, Krwawy fiolet to jej debiut. Postanowiłam sięgnąć po tę książkę, czytając liczne opinie na jej temat. Były one różne, jednak zdawało się, że oto trafiłam na książkę zupełnie odmienną od pozycji, z którymi do tej pory miałam do czynienia. Hanna choruje na d... więcej »
Fiolet należy do jednych z bardziej fascynujących barw. Znaczeń miał wiele na przestrzeni lat, każde z nich było jednak niezaprzeczalnie niezwykłe. Był jedynym kolorem poza czarnym i szarym, który dopuszczano w czasie żałoby. Zawsze kojarzony był z władzą. Bliżej ku czasom współczesnym stał się s... więcej »
Dia Reeves to nieznana dotąd autorka. Nic dziwnego – Krwawy fiolet to jej debiut. Po wielu pozytywnych opiniach i zapoznaniem się z pierwszym rozdziałem książki, postanowiłam sama się przekonać, czy jest tak zachwycająca. Krwawy fiolet jest tak niekonwencjonalny, że nie wiem co napisać. Mam w gło... więcej »
Po śmierci ojca, szesnastoletnia Hanna ucieka od ciotki, pragnąc odnaleźć matkę i zaznać nieco matczynej opieki i miłości. Idąc za tropem, trafia do małego miasteczka – Portero, w którym mieszka Rosalee. Jednak to, co zastaje Hanna na miejscu, jest kompletnym przeciwieństwem tego, czego oczekiwał... więcej »
Krwawy fiolet
Recenzent: Sihhinne
Do ,,Krwawego fioletu” ciągnęło mnie już od jakiegoś czasu. Nie chodziło o treść, ale o fantastyczną okładkę, która przyciągnęła moje spojrzenie na którejś z licznych wypraw do empiku. Wahałam się nad kupnem, bo pomimo cudownej okładki, opis nie rzucił mnie na kolana. Słyszałam opinie, że książ... więcej »
Powiem szczerze, że kiedy tylko usłyszałam o tej książce postawiłam sobie za punkt honoru, że muszę ją przeczytać. Czas mijał a ja dalej nic - aż wreszcie nadszedł ten dzień. Musze przyznać, że moje oczekiwania względem niej były bardzo wyskoki i dziękować Panu, książka sprostała wszystkiemu. Dia... więcej »
Do „Krwawego fioletu” zachęciły mnie bardzo pozytywne recenzje, które sprawiły, że zaczęłam się zastanawiać: co w tej książce jest tak pociągającego, że niemalże wszyscy są nią tak bardzo oczarowani? Nie pozwoliłam tej powieści zbyt długo na siebie czekać, ciekawość zwyciężyła i nim się obejrzała... więcej »
Główną bohaterką "Krwawego fioletu" jest szesnastoletnia Hanna, która rok temu straciła swojego ojca i została zmuszona do zamieszkania ze swoją ciotką Ullą. Kiedy jednak ta chce wysłać ją do zakładu dla chorych psychicznie, dziewczyna ucieka, pragnąc zaznać trochę matczynej miłości... Swoją matk... więcej »
Recenzja pochodzi z bloga z recenzjami książek MyBooks - Nasze recenzje Po śmierci ojca, lekarze stwierdzają u szesnastoletniej Hanny depresję maniakalną. Postanawia uciec do matki, mieszkającej w małym miasteczku. Spodziewa się znaleźć tam bezpieczny dom, przecież co złego może się stać w tak... więcej »
Dodali do kolekcji
IvanG
Klaudek
Sallymy
Kobaltowa
LadyGryf
zachmurami
MirandaKorner
ven_detta
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!