18 znaczy życie. Rzecz o Józefie Szajnie

Fąfara Jerzy J.
18 znaczy życie. Rzecz o Józefie Szajnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ta książka jest wyjątkowym zapisem ludzkiego życia, miłości, tragedii, niewyobrażalnych przeżyć, doznań, doświadczeń i szczęścia, zwykłego ludzkiego szczęścia jej bohaterów. Nie jest fantazją, imaginacyjną twórczej wyobraźni, każde zdanie jest oparte na faktach, które autor gromadził przez ponad 20 lat. Zanim poznał się bliżej z głównym bohaterem książki, jednym z największych twórców teatru na świecie, Józefem Szajną, długie godziny spędził na rozmowach z jego przyjaciółmi z lat szkolnych , z pobytu w obozie Auschwitz-Birkenau, z teatrów w Krakowie i Nowej Hucie, teatru „Studio” w Warszawie. Dzięki temu powstała książka, jakiej jeszcze nie było- tworząca nowy gatunek literacki z pogranicza beletrystyki, reportażu, eseju, pamiętnika intymnego, dramatu, wywiadu, filozoficznej rozprawy o możliwościach ludzkiej psychiki.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-89891-95-2, 9788389891952
Wydawnictwo: Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka 18 znaczy życie. Rzecz o Józefie Szajnie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka 18 znaczy życie. Rzecz o Józefie Szajnie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl