500 milionów hinduskiej księżniczki

Juliusz Verne
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka 500 milionów hinduskiej księżniczki
Książka 500 milionów hinduskiej księżniczki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Nowa seria wydawnicza Wydawnictwa Zielona Sowa „Podróże z Verne‘em” zawiera 14 powieści Juliusza Verne‘a. Obok utworów należących do kanonu twórczości francuskiego klasyka, prekursora science fiction, znalazły się w niej również pozycje mniej znane polskiemu czytelnikowi, jak utrzymane w konwencji powieści utopijnej "Pięćset milionów hinduskiej księżniczki" czy "Dramat w Inflantach", którego akcja toczy się wokół zbrodni i następującego po niej śledztwa. Starannie opracowane, opatrzone rzetelnymi przypisami książki, w nowych pełnych przekładach z języka francuskiego, rekomenduje Polskie Towarzystwo Juliusza Verne‘a.
Data wydania: 2009-11-18
ISBN: 978-83-7623-231-7, 9788376232317
Wydawnictwo: ZIELONA SOWA
Stron: 205
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Juliusz Gabriel Verne, Jules Gabriel Verne (1828 - 1905) – francuski pisarz, dramaturg, działacz społeczny, jeden z pionierów gatunku science fiction, nazywany "dziadkiem science fiction". Napisał wiele powieści podróżniczych i fantastyczno-naukowych...

Książki Juliusz Verne

Wszystkie książki Juliusz Verne

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pięćset milionów kością niezgody

Juliusza Verne nie muszę chyba nikomu przedstawiać. Z pewnością wielu z was zetknęło się już z jego powieściami czy to mimochodem o nich słysząc, czy czytając z premedytacją. Pomimo że powieściopiszarz odszedł na łono Abrahama ponad sto lat temu, to historie przezeń przedstawiane są czytywane do dziś i mogą służyć za wzór dla wielu osób, pragnących nauczyć się tworzyć dzieła tak bardzo wciągające, jak czynił to on. Lista książek autorstwa Verne'a prezentuje się dumnie w porównaniu z innymi znakomitymi autorami z czasów, w których żył, bowiem niewielu mogło poszczycić się tak bogatym biogr... czytaj dalej »

@Darcy @Darcy
✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Darcy
@Darcy 2011-11-06
Przeczytane (2011-11-05)
Reasumując, doszłam do wniosku, że twórczość Juliusza Verne'a, a w szczególności Pięćset milionów hinduskiej księżniczki, są warte poznania. Autor potrafi operować językiem, nie rażąc potocznymi frazami, a jednocześnie opisując wszystkie wydarzenia przystępnie, a zarazem kunsztownie. Teraz wiem, że nie bez powodu od tak wielu lat książki napisane przez ów pisarza są tłumaczone na wiele języków, ale także znajdują odbiorców. Ich fenomen nie jest mi jeszcze do końca znany, ponieważ nie przeczytałam wystarczająco wielu dzieł twórcy, co postaram się zmienić w przeciągu najbliższych kilku lat. Mogę więc z niezmąconą pewnością oszacować, że absolutnie każdy powinien sięgnąć po coś autorstwa Verne'...
serce | link |
@Zorg
@Zorg 2012-09-05
"Nie będę szczegółowo powtarzał objaśnienia, które profesor Schultze dał Mr. Sharpowi. Wbrew zwyczajowi był on tym razem prawie rozwlekły. Prawda, że mówił o przedmiocie, w którym zwykle był niewyczerpany. Chodziło mu bowiem o wykazanie Mr. Sharpowi, słuszności tezy, że rasa germańska winna wziąć górę nad wszystkiemi innemi rasami." Pociski dalekiego zasięgu i trujący gaz.
serce | link |

Co czytać po książce “500 milionów hinduskiej księżniczki”- Juliusz Verne

Książka POŚLIJ CHOCIAŻ SŁOWO. Opowieść o miłości i przetrwaniu w Gułagu
POŚLIJ CHOCIAŻ SŁOWO. Opowi... Orlando Figes
10/10
Historia niezwykłej miłości dwojga młodych mieszkańców Moskw...
Książka Ostatnia zbrodnia Stalina. 1953: Spisek lekarzy kremlowskich
Ostatnia zbrodnia Stalina. ... Rapoport Jakow
8/10
"Mordercy w białych kitlach" - tak 13 stycznia 1953 roku w k...
Książka Fiszki Język niemiecki Słownictwo 1
Fiszki Język niemiecki Słow...
10/10
Kurs składa się z pięciu części, odpowiadających kolejnym po...
Książka Co usłyszała Holly
Co usłyszała Holly R. L. Stine
8.3/10
Książka Weekend w górach
Weekend w górach R. L. Stine
8.8/10

Kategorie

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się