Opinia na temat książki 7 razy dziś

@szarikow @szarikow · 2011-11-20 18:06:48
Oj widzę, że będę musiała zakończyć dobrą passę. Z racji, że podczas czytania książki nie zauważyłam ŻADNYCH pozytywnych stron powieści, postanowiłam wypisać wszystkie wady w punktach. 1. Zgorszenie moralne. Według książki "7 razy dziś" wartość człowieka przelicza się na jego popularność!!! Nie dałam rady czytać pewnych momentów, w których to główna bohaterka wraz ze swoimi przyjaciółkami prowadziła dialogi na temat seksu, chłopaków i ich sytuacji w szkole. Były one zdumiewająco ciekawe i wysnuwały nieprawdopodobne wnioski! Nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać!!! Natomiast podczas wyśmiewania koleżanek i przedmiotowego traktowania rówieśników postawa dziewczyn była przedstawiana jako coś normalnego wręcz niezbędnego w naszym życiu. Według tego pseudo dzieła literackiego większość ludzi znanych i cenionych przeze mnie jest zerem, bo woli nie wrzucać się w oczy. Co więcej, zwierzęce wręcz zachowania głównej bohaterki oraz jej przyjaciółek- wyśmiewanie, dręczenie zawsze na koniec było obracane w taki sposób, że prześladowca nagle stawał się ofiarą, a ofiara katem! Żałosne! 2. Język. Ktoś napisał, że "autorka ma niesamowicie lekkie pióro". Moim zdaniem w tym przypadku "lekkie pióro" jest równe językowi na miarę dwunasto-czternastolatki, która nie przeczytała w życiu ani jednej książki. Jest to kompletna amatorszczyzna, a w niektórych momentach autorka nie potrafiła nawet sklecić zdania o więcej niż jednym orzeczeniu!!!!!!! Nie wspomnę już o inteligencji i elokwencji pisarki. Żenada! 3. Akcja. Akcja- żadna. Wlokła się za mną przez 3 tygodnie i za każdym razem musiałam zmuszać się do katorgi jaką było dla mnie czytanie "7 razy dziś". Wylewać łzy?! Chyba nad głupotą ludzkich pomysłów i zachowań opisanych w owej książce. Wciągająca?! Na pewno nie w moim przypadku! 4. Zakończenie. Już chyba gorszego nie mogło być! Dla mnie było jedynie kopią dnia szóstego o zmienionych szczegółach. Autorka najwidoczniej na koniec chciała stworzyć atmosferę tajemnicy, ale efekty opłakane, jak wszytko w "7 razy dziś". Dla mnie pisarka ośmieszyła się wydając tę książkę i pokazała jedynie poziom swojej inteligencji. Zmarnowany czas!
Ocena @szarikow:
serce  1 Polubienie
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka 7 razy dziś
7 razy dziś 7.6 /10 Sam Kingston jest ładna, popularna, ma idealnego chłopaka i trzy najlepsze przyjaciółki. Mija kolejn...
Komentarze

Pozostałe opinie

Rok temu książka zwróciła na siebie moją uwagę i znalazła się tym samym na liście w czytniku. Od tamtej pory nie zaprzątałam sobie nią głowy. Aż zupełnym przypadkiem, gdy nie miałam czego czytać posta...

FU
@Fuckingkatherinablaskx3

Książka jest rewelacyjna, zmusza do myślenia. Niestety rozczarowałam się zakończeniem - mogło być inne.

@iza122 @iza122

Bardzo chciałam ją przeczytać! Gdy w końcu dorwałam ją w bibliotece obiecałam, że błyskawicznie ją skończę. Tymczasem... po 50 stronach miałam jak najbardziej dość. Ale zmuszałam się by czytać dalej b...

@Jjolka @Jjolka

zakończenie .... mogło by być inne

@anula0001 @anula0001

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"