Opinia na temat książki Abonent czasowo niedostępny

@Anna30 @Anna30 · 2021-05-24 13:11:14
Przeczytane
Gdy rozpoczęłam czytać książkę autorstwa Pani Ewy Marii Ostrowskiej pt. '' Abonent czasowo niedostępny'' to z tego, co pamiętam, było mi się trudno od niej oderwać.

Główną bohaterką czytanej przeze mnie książki była Marta dziewczyna, która nie doświadczyła w swoim życiu zbyt wiele szczęścia, lecz doznała ona cierpienia zadanego od ojczyma, a dla matki była jedynie osobą, którą uwielbiała poniżać.

To wyjątkowo trudna i smutna książka, w której to autorka opisuje w niej te zdarzenia, które właściwie nie powinny się wydarzyć.

Z tego, co zdążyłam w trakcie czytania zapamiętać to, że Marcie nie było łatwo żyć na co dzień i odnaleźć się w rzeczywistości, która ją otaczała. Pojawią się również w niej emocje, bólu, rozpaczy.

Podziwiałam Martę za to, że potrafiła żyć ze świadomością tego, co ją spotkało, może pokonać trudności i iść dalej.

Moim zdaniem ta książka powinna służyć jako przestroga, aby nie robić krzywdy małemu dziecku, gdyż wyrządzonej mu bólu nie da się niczym wynagrodzić, bo pozostawia to liczne ślady w jego psychice.

Książka ta wciągnęła mnie tak bardzo mocno, abym mogła i zechciała poznać historię tej niezwykłej bohaterki, od której można się wiele nauczyć.

Jedynie nadany książce tytuł pozostaje tutaj tajemnicą, którą należy, odkrywając, go nie zapominając o każdym drobnym szczególe po dokładnym zapoznaniu się z jej główną treścią.

Polecam przeczytać tę książkę.
Ocena @Anna30:
Data przeczytania: 2021-05-24
Abonent czasowo niedostępny
2 wydania
Abonent czasowo niedostępny
Ewa Ostrowska
{}8.5/10
Marta zmaga się z traumatycznymi przeżyciami i za wszelką cenę pragnie uwolnić się od wspomnień z dzieciństwa; przez lata molestowana przez ojczyma, odrzucona przez matkę. Nadzieją na wyrwanie się z p...
Komentarze

Pozostałe opinie

'' Przykro mi mamo . Zostawiałaś mnie samą z moim bólem zbyt wiele razy , abym potrafiła współczuć twojemu '' Historia opowiedziana przez Panią Ostrowską w książce '' Abonent czasowo niedostępny ''...

Moja ukochana książka. Porusza serce, zmusza do emocji. Zabiłbym ojczyma gołymi rękami!

Kiedy przeżywamy jakieś traumatyczne przeżycia w okresie dzieciństwa, później możemy zachować na dwa sposoby. Albo odciąć się od ludzi, nie ufać im, albo zacząć ufać im za bardzo, wierząc w każde ich ...

Cholernie wciągająca. Mimo okropnego zmęczenia i bólu głowy czytałam ją aż do ostatniej strony zamiast położyć się spać. Uwielbiam opowieści o ludzkich dramatach. Strasznie smutne wnioski na temat lud...

O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe