Aforyzmy, wiersze, rymowanki

Ewa Skalska
Aforyzmy, wiersze, rymowanki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podmiot liryczny zwraca się ku swojemu wnętrzu, by podzielić się z czytelnikiem, co aktualnie przeżywa, jak odnajduje się w życiu, wśród innych ludzi. I tak czytelnik poznaje uczucia Autorki względem ukochanego (utwory "Mąż", "Wtuleni") czy też przyjaciela ("Uwierzyłeś", "Przyjaciel"). Podmiot liryczny wyraża w tekstach wdzięczność i wielkie przywiązanie. Kolejnym dotykanym w wierszach tematem jest rodzina ("Mamo", "Moja córeczko", "Transgresja"). To liryczne dowody miłości, jaką podmiot darzy najbliższych. W tomiku dominują utwory, które dotyczą stosunku Autorki do otaczającego świata. Odnajdujemy tam pełną paletę zagadnień: od takich prozaicznych jak problemy rodzicielstwa ("Chociaż dzieci dają mi w kość. / Nie mam ich miłości dość") poprzez powszechną świadomość upływu czasu ("Póki czas") czy też rymowankę "Zegar tyka tyk, tyk, tyk. / Czas mija myk, myk, myk" aż po pomoc bliźniemu ("Ziemskie Anioły" czy "Przyjaciel"). Priorytetowe jest dla Autorki przekazanie emocji, przemyśleń, podzielenie się wnioskami. I w tej bezpośredniości, a co za tym idzie autentyczności tkwi siła recenzowanego utworu. (z recenzji)
Data wydania: 2017-05-16
ISBN: 978-83-7856-601-4, 9788378566014
Wydawnictwo: Poligraf
Stron: 40

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Aforyzmy, wiersze, rymowanki nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Aforyzmy, wiersze, rymowanki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl