Akt notarialny jako gatunek wypowiedzi

Anna Dunin-Dudkowska
Akt notarialny jako gatunek wypowiedzi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Monografia ta poświęcona jest językowemu kształtowi aktu notarialnego i stąd plasuje się w obszarze prac dotyczących analizy genologicznej tekstów użytkowych. Autorka zaproponowała własną koncepcję gatunków opartą na aparaturze pojęciowej genologii lingwistycznej oraz na swoistej metodologii analiz i interpretacji tekstów. Całość imponuje rozległością podjętej problematyki oraz szeroką erudycją widoczną w narracji naukowej, co niewątpliwie wynika zarówno z własnych przemyśleń Autorki, jak i z twórczego wykorzystania idei zawartych w bogatej bibliografii przywołanej przez nią. Na szczególną uwagę zasługuje precyzja i wnikliwość analiz, dzięki którym formułowane sądy i uogólnienia zostały solidnie uzasadnione i udokumentowane. Dzieło zawiera wiele inspirujących interpretacji, które mogą posłużyć w przyszłości jako podstawa nowych teoretycznych ujęć we współczesnej genologii.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-227-3145-1, 9788322731451
Wydawnictwo: UMCS

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Akt notarialny jako gatunek wypowiedzi nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Akt notarialny jako gatunek wypowiedzi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl