Alergia i nietolerancja pokarmów : problem społeczny i lekarski współczesnej cywilizacji

Bogdan Romański
Alergia i nietolerancja pokarmów : problem społeczny i lekarski współczesnej cywilizacji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Współcześnie tzw. skaza atopowa występuje u jednej trzeciej mieszkańców naszej planety, a choroby będące jej następstwem są określane mianem epidemii XXI wieku. Istota tych chorób jest niezwykła (atopia z greckiego - dziwna lub dziwaczna choroba), bowiem dotknięte nimi osoby reagują w sposób patologiczny na naturalne czynniki środowiska, w tym codziennie spożywane pokarmy, doskonale uprzednio przez ludzi tolerowane przez całe tysiąclecia. Obecnie zaburzenia chorobowe wywołane alergią typu atopowego spostrzega się w wielu krajach u około 20% mieszkańców.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7164-350-7, 9788371643507
Wydawnictwo: Śląsk - Wydawnictwo Naukowe

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Alergia i nietolerancja pokarmów : problem społeczny i lekarski współczesnej cywilizacji nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Alergia i nietolerancja pokarmów : problem społeczny i lekarski współczesnej cywilizacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe