Antologia kota. Katalog wystawy

Weronika Naszarkowska-Multanowska, Maria Dorota Pieńkowska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Antologia kota. Katalog wystawy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Większość wystaw prezentowanych w Muzeum Literatury ma charakter ekspozycji monograficznych, przedstawiających życie i twórczość wybranego pisarza. Założeniem wystawy „Antologia kota” jest wyjście od tematu, który łączy pisarzy wielu epok i krajów, uprawiających najróżniejsze gatunki literackie, począwszy od bajki, skończywszy na powieści. Temat, wbrew pozorom, jest poważny, bowiem kot zajmuje w literaturze (i na kanapie) miejsce eksponowane szczególnie, co wynika zapewne z jego silnie akcentowanego indywidualizmu. Nam pozostało sprostać wyzwaniu Jeana Cocteau, który stwierdził: Człowiek jest na tyle cywilizowany, Na ile potrafi zrozumieć kota Kot jest stworzeniem wyrafinowanym, wymagającym – taka też jest prezentowana na wystawie literatura i sztuka. Sięgnęliśmy do dzieł wybitnych pisarzy, postaraliśmy się o niebanalną aranżację plastyczną. Wystawę adresujemy do licznej rzeszy wielbicieli kotów, a także do ich zagorzałych wrogów (a nuż zmienią zdanie…). Wszystkich wszakże powinna połączyć literacka metafora, która skłania do refleksji nad własnym życiem-choćby takiej , jaką wyraził Jarosław Marek Rymkiewicz: Koty pisały moje wiersze Piosenki ody tarantele Bo miały horyzonty szersze Ja innych zajęć miałem wiele
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-89378-21-7, 9788389378217
Wydawnictwo: Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
Kategoria: Sztuka
Stron: 50

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Antologia kota. Katalog wystawy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@abdita
2019-11-23
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Antologia kota. Katalog wystawy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl