Architektura polska lat 1961-1975 na obszarze Pomorza Zachodniego

Miłosz Raczyński, Robert Dawidowski, Wojciech Bal
Architektura polska lat 1961-1975 na obszarze Pomorza Zachodniego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Obiekty (projekty i realizacje) przedstawione w niniejszej książce reprezentują okres utożsamiany dziś coraz częściej z pojęciem stylu architektury lat sześćdziesiątych. Jest to nazwa umowna, wprost odnosząca się do architektury, jaka powstawała w okresie pomiędzy polityczną odwilżą roku 1956 u związanym z nią odejściem od doktryny "socrealizmu" opartego stylowo na architekturze neoklasycystycznej, a rozwiniętą w latach siedemdziesiątych powszechną typizacją i prefabrykacją wielkowymiarową, głównie połączoną z realizacją wielkich osiedli mieszkaniowych.
W rzeczywistości architektonicznej PRL był to okres oddechu i względnej swobody twórczej pomiędzy dyktatem nadrzędnej ideologii i skupieniem na odbudowie zniszczeń wojennych, z czym mieliśmy do czynienia w latach pięćdziesiątych, a dyktatem systemów prefabrykacji i wskaźników, który zdominował lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-924983-3-9, 9788392498339
Wydawnictwo: Walkowska
Kategoria: Architektura

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Architektura polska lat 1961-1975 na obszarze Pomorza Zachodniego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Architektura polska lat 1961-1975 na obszarze Pomorza Zachodniego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl