Architektura użyteczności publicznej II Rzeczypospolitej 1918-1939

Michał PszczĂłłkowski
Architektura użyteczności publicznej II Rzeczypospolitej 1918-1939
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ratusze, szkoły czy szpitale w dwudziestoleciu międzywojennym pełniły nie tylko funkcje użyteczne, ale także zachwycały swoimi bryłami. Ten zachwyt podziela Michał PszczĂłłkowski, ktĂłry w książce Architektura użyteczności publicznej II Rzeczypospolitej 1918-1939. Forma i styl opowiada, dlaczego architektura sprzed lat jest niezwykłą hybrydą tradycji i nowoczesności. Autor omawia najważniejsze budynki publiczne powstałe pomiędzy dwiema wojnami światowymi. SzczegĂłlną uwagę zwraca na gmachy wybudowane na kresach wschodnich, ktĂłre przez wiele lat były zapomniane ze względu na powojenną sytuację polityczną, a z pewnością zasługują na uwzględnienie w dziejach architektury polskiej. Przedstawiając kolejne przykłady, kreśli opowieść, z ktĂłrej wyłania się tło historyczne â każdy gmach miał manifestować stabilność i potęgę państwa polskiego. Książkę uzupełniają fotografie oraz rysunkowe rekonstrukcje. Dla miłośnikĂłw architektury niezwykle cenne będzie także przygotowane przez autora zestawienie ukończonych obiektĂłw użyteczności publicznej II Rzeczypospolitej oraz wybranych niezrealizowanych inwestycji zaprezentowanych w tekście.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-7729-227-3, 9788377292273
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Kategorie: Sztuka, Architektura, Kultura
Stron: 400

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Architektura użyteczności publicznej II Rzeczypospolitej 1918-1939 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Architektura użyteczności publicznej II Rzeczypospolitej 1918-1939. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl