Asembler dla procesorów Intel : vademecum profesjonalisty

Kip R. Irvine
Asembler dla procesorów Intel : vademecum profesjonalisty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Chociaż świat programowania nieodwołalnie zdominowany jest przez języki wyższego poziomu (takie jak C, C++ czy Java), znajomość asemblera jest nadal wysoko ceniona. Użycie języka maszynowego pozwala na pisanie niezwykle wydajnych programów, odwołujących się bezpośrednio do sprzętu, wykorzystujących w 100% możliwości hardware"u. Książka "Asembler dla procesorów Intel. Vademecum profesjonalisty" to kompletny przewodnik po języku programowania najpopularniejszej rodziny procesorów. Możesz ją traktować jako podręcznik asemblera lub jako kompendium wiedzy, do którego zawsze będziesz mógł się odwołać, gdy zajdzie taka potrzeba. Znajdziesz w niej informacje dotyczące: architektury mikroprocesorów i zestawu rozkazów procesorów z rodziny Intel 80x86 dyrektyw, makr i operatorów języka asembler oraz podstawowej struktury programu metodologii programowania oraz sposobów użycia języka asembler do tworzenia narzędzi systemowych i aplikacji sposobów pracy z urządzeniami sprzętowymi interakcji między programem napisanym w języku asembler, systemem operacyjnym a innymi aplikacjami śledzenia przebiegu wykonania programu za pomocą debugera Oprócz krótkich przykładów książka "Asembler dla procesorów Intel. Vademecum profesjonalisty" zawiera 75 gotowych do uruchomienia programów, które realizują koncepcje prezentowane w tekście. Znajdujące się na końcu książki dodatki stanowią przewodniki po przerwaniach MS-DOS i mnemonikach kodu maszynowego.
ISBN: 978-83-7197-910-1, 9788371979101
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Asembler dla procesorów Intel : vademecum profesjonalisty nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Asembler dla procesorów Intel : vademecum profesjonalisty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl