Bankowe kredyty waloryzowane do kursu walut obcych w orzecznictwie sądowym

Michał Jabłoński, Krzysztof Koźmiński
Bankowe kredyty waloryzowane do kursu walut obcych w orzecznictwie sądowym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest efektem nowatorskich badań nad orzecznictwem sądowym w sprawach sporów między kredytobiorcami i bankami o kredyty waloryzowane do walut obcych. Autorzy prezentują ich wyniki ze szczególnym uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa, tj. rozstrzygnięć (zarówno prawomocnych, jak i nieprawomocnych) zapadłych przed sądami Rzeczypospolitej Polskiej. Omawiają w tym kontekście m.in.: – problematykę spreadu, – zagadnienia zmiennego oprocentowania, – różnice i podobieństwa miedzy kredytami denominowanymi/indeksowanymi a opcjami walutowymi, – instytucje ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. W publikacji omówiono również linie orzecznicze, modele sądowego orzekania oraz postawę sędziów w procesach kredytobiorców z bankami. Ze względu na dużą liczbę toczących się i inicjowanych postępowań sadowych między kredytobiorcami a bankami książka jest przeznaczona głównie dla prawników praktyków: sędziów, adwokatów, radców prawnych i prokuratorów, a także kadr kierowniczych instytucji finansowych, przedsiębiorców działających w branży nieruchomości oraz pracowników administracji.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-8124-409-1, 9788381244091
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Stron: 396

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Bankowe kredyty waloryzowane do kursu walut obcych w orzecznictwie sądowym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bankowe kredyty waloryzowane do kursu walut obcych w orzecznictwie sądowym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl