Barszcz w kulturze starożytnej Grecji

Jerzy Got
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Barszcz w kulturze starożytnej Grecji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

[Zbigniew Raszewski do Jerzego Gota] 7.10. 1985 "(...) wyczytalem u Plutarcha, że Katon mł. dla ośmieszenia rzymskiej spektaklomanii obdarzał aktorów (a pewno i zawodników) rozmaitymi przysmakami (inni obsypywali ich złotem). Rzymianom dawał wieprzowinę, ogórki itp., Grekom - jarzyny. Otóż wśród jarzyn Plutarch na pierwszym miejscu wymienia BURAKI (sc. wśród jarzyn, które miały Grekom sprawić przyjemność). Proszę, napisz mi całą prawdę, niczego nie ukrywaj: czy ja się słusznie domyślam, że starożytni Grecy mogli jadać barszcz?" 21.11.1985 "(...) dzięki za list, choć nie mogę ukryć, że wywołał on duże rozczarowanie. W końcu można by sobie wystawić taki obraz: Achilles wraca uznojony do namiotu. Chaire, Bryzejda, czy jest coś cieplego? A ta mu barszczyk na wędzonce. Oczywiście, Grecy mogli nie dojść do barszczu. Mogli się zatrzymać na etapie zająca z buraczkami. I trudno by nawet żywić do nich o to jakieś specjalne pretensje. Ale człowiek chciałby WIEDZIEĆ. Mój Drogi, nie dręcz mnie za długo, daj znać, jak tylko coś będziesz wiedział, choćby wiadomości były jeszcze niepewne i wymagały sprawdzenia".
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-7188-533-4, 9788371885334
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 32

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Barszcz w kulturze starożytnej Grecji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@abdita
2019-11-23
8 /10
Przeczytane

Jeśli ktoś czytał "Pan tu nie stał" Jana Gondowicza i zachwycił się to to jest pozycja o której mowa w rozdziale "Barszcz a sprawa grecka". Można się nieźle ubawić a przede wszystkim dowiedzieć tego i owego,

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Barszcz w kulturze starożytnej Grecji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl