Baśnie

Hans Christian Andersen
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 79 ocen kanapowiczów
Baśnie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 79 ocen kanapowiczów

Opis

Zbiór 24 baśni Andersena.
Najwspanialsze wiersze, najbardziej znane baśnie, niezapomniani bohaterowie z dzieciństwa w serii, która powinna się znaleźć w każdej biblioteczce!

Zapraszamy w niezwykłą podróż w świat baśni, poezji i fantazji najwybitniejszych autorów dla dzieci.
Tytuł oryginalny: Eventyr og historier
Data wydania: 1996
ISBN: 83-7032-178-X, 837032178X
Wydawnictwo: BESKIDZKA OFICYNA WYDAWNICZA
Serie: Kolorowa Klasyka, Książki Szczęśliwego Dzieciństwa, Lektury szkolne [Promocja], Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich, Biblioteka Bestsellerów
Kategoria: Baśnie
Stron: 209
dodana przez: Booka
Mamy 150 innych wydań tej książki

Autor

Hans Christian Andersen Hans Christian Andersen
Urodzony 2 kwietnia 1805 roku w Danii (Odense)
Hans Christian Andersen urodził się 2 kwietnia 1805r. jako syn biednego szewca Hansa Andersena i niepiśmiennej praczki Anne Marie. Ojciec umarł z powodu komplikacji zdrowotnych po wojnie napoleońskiej, matka z powodu alkoholizmu. Został ochrzczony w ...

Pozostałe książki:

Królowa Śniegu Brzydkie kaczątko Dziewczynka z zapałkami Calineczka
Wszystkie książki Hans Christian Andersen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Najpiękniejsze baśnie H. Ch. Andersena

9.07.2014

Hans Christian Andersen (1805 – 1875) to światowej sławy duński pisarz i poeta szczególnie zapamiętany ze swej baśniopisarskiej twórczości, za którą to tak bardzo pokochały go dzieci. Jego przepiękne baśnie przetłumaczono na ponad 80 języków. Autor ten jest mi szczególnie bliski i doskonale pamiętam jego opowieści z dzieciństwa toteż bardzo zainter... Recenzja książki Baśnie

Baśnie HANS CHRISTIAN ANDERSEN

8.02.2012

To książka, którą kocha się od pierwszego wejrzenia. Nie znam nikogo, kto nie lubiłby baśni Andersena. To klasyka, z którą warto zapoznawać również nasze dzieci. Gdy otworzyłam tę książkę niemal natychmiast wróciły do mnie wspomnienia z dzieciństwa. Wieczory, gdy moja mama siadała przy moim łóżku i zabierała mnie i mojego brata w świat baśni. To w... Recenzja książki Baśnie

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2020-04-07
Przeczytane Lektury szkolne - ponowne starcie 100 NKK 100 The Guardian Mam w domu 📚 501 Must-Read Books

Baśnie Andersena czytała mi mama, a jeżeli mnie pamięć nie myli to "Calineczkę" przerabialiśmy w szkole. Troszeczkę byłam zaskoczona czytając tę książkę teraz, że niektóre bajki były dość smutne i momentami okrutne, szczególnie przykra była dla mnie lektura "Dziewczynki z zapałkami", strasznie mi było jej żal. Oczywiście znajdziemy tu również pokrzepiające zakończenia i bardziej pogodne opowieści. Moją najulubieńszą baśnią były zawsze "Dzikie łabędzie" i w tej materii nic się nie zmieniło.

Uwielbiam okładkę tego wydania, zawsze miałam słabość do niebieskich róż.

× 10 | Komentarze (4) | link |
@bea-ta
2019-11-18
9 /10
Przeczytane Gdybym miała tylko jedną półkę... Biblioteka domowa Czytane dzieciom przeczytane przed 2015 rokiem Czytane wielokrotnie

Baśnie Andersena czytałam wielokrotnie w ciągu mojego życia, stąd nie kwalifikuję ich do literatury dziecięcej :). Każdorazowo, przy kolejnej lekturze, oprócz wspomnień z dzieciństwa, odnajduję nowe emocje, nowe refleksje i nowe rozumienie niektórych sytuacji. Lubię je i uważam za najpiękniejsze, od pierwszego z nimi spotkania. Mimo że nie zawsze radosne, często bez szczęśliwego zakończenia, miały dla mnie niesamowity magnetyzm, aurę, którą żyłam jeszcze długo po lekturze baśni. Rozbudzały wyobraźnię (do dziś noszę w sobie wiele obrazów i nastrojów związanych z konkretnymi scenami), pomagały zrozumieć wpływ dobrych i złych uczynków na życie bohaterów, wprowadzały w świat metafor (księżniczka na ziarnku grochu czy król jest nagi).
Do ulubionych baśni zaliczam „Królową śniegu”, „Dzikie łabędzie”, „Brzydkie kaczątko”, „Calineczkę” i „Bzową babuleńkę” (do dziś, gdy kwitną bzy, przypominam sobie okoliczności mojego pierwszego spotkania z tą baśnią).

× 7 | link |
@Marcela
2022-06-28
Przeczytane

"Baśnie" to zbiór 9 najbardziej znanych baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena. Baśnie to lektura zarówno dla dużych jak i małych czytelników - dzieci zagłębią się w magiczny świat fantastycznych opowieści, nadnaturalnych postaci i zjawisk a dorośli z przyjemnością przypomną sobie czasy swojego dzieciństwa.
W zbiorze znajdziemy takie baśnie jak "Calineczka", "Brzydkie kaczątko", "Dzielny ołowiany żołnierzyk", "Dziewczynka z zapałkami", "Królowa Śniegu", "Mała Syrenka", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Nowe szaty króla" oraz "Słowik".
Dzięki ukazaniu charakterów ludzkich poprzez zachowania zwierząt i roślin czytelnikami baśni mogą być zarówno dzieci, jak i dorośli. Dzieci łatwiej zrozumieją ciekawą treść, dorośli szybko odczytają również to głębsze przesłanie.
Baśnie Andersena mają ponadczasową wartość. Poprzez pokazanie perypetii inteligentnych zwierząt i zaczarowanych stworzeń autor chce pokazać czytelnikowi, jak należy postępować w życiu. Sam Andersen mówił, że pisze baśnie po to, „aby i dorosłym podsunąć od czasu do czasu jakąś myśl”. I rzeczywiście, w każdej baśni można doszukać się odzwierciedlenia tego, z czym spotykamy się na co dzień.
Myślę, że z tych baśni zadowoleni będą zarówno dorośli jak i dzieci.

× 4 | link |
@Booka
2021-06-14
6 /10
Przeczytane Literatura dziecięca/młodzieżowa Posiadam

Zbiór najpiękniejszych baśni Andersena. Książka mojego dzieciństwa, do której często wracałam także po latach. Spośród tych baśni tymi, które najbardziej zapadły mi w pamięć oraz które lubiłam (i lubię do dziś - bo baśni się nie zapomina) - były: "Świniopas", "Imbryk", "Stokrotka", "Len", "Stara latarnia" i "Pasterka i kominiarczyk". No i jeszcze może "Nowe szaty cesarza" i "Dzielny ołowiany żołnierz".
W tym wydaniu, które posiadam znajduje się parę barwnych ilustracji do niektórych z baśni.

× 2 | link |
@Lubczyk
2019-11-18
6 /10
Przeczytane (VM) dziecięce i młodzieżowe (K) KRESY - zbieram dla Polaków ze Wschodu (T) Dziecięce UPO (L) Biblioteczka chłopców UPO (T) Dziecięce UPO (T) Dziecięce UPO (K) KRESY - zbieram dla Polaków ze Wschodu

Nie lubiłam Andersena, ale podobały mi się ilustracje. Synowie moi całkiem niebajkowi, więc nie miałam okazji wrócić.
Sześć gwiazdek to opinia z dzieciństwa :)

× 2 | link |
@LadyEssex
2013-09-09
5 /10
Chcę przeczytać Moja biblioteczka

Niektóre baśnie ciekawe, inne z kolei usypiające. Jak na prosty, wręcz dziecinny język za dużo w nich smutku i okrucieństw. Rysunki też jakieś mrocznie, niemniej jednak warto było sięgnąć po tą książkę, chociażby po to by uświadomić sobie, że baśnie (tak jak życie) nie zawsze muszą być "kolorowe".

× 1 | link |
@SYSTEM
2007-11-20
10 /10
Przeczytane Z dzieciństwa, młodzieżowe Posiadane dziecięce inspiracje Lektury z dziecinstwa

"Baśnie" Andersena obok "Takich sobie bajeczek", "Baśni z dalekich mórz i oceanów" i "Baśni" Braci Grimm, to moje pierwsze lektury - wszystko co nastąpiło potem konotuje z ich wymową i sensem - świat jest tajemniczy, pełen różnych istot, skomplikowany, rozległy i wielowymiarowy...

| link |
@Tajemnica33
2010-11-22
10 /10
Przeczytane Jest na mojej półce

Mam nadzieję, że będę miała okazje poczytać je swoim wnukom, mam nadzieję, że Andersen na zawsze pozostanie z dzieciakami.

| link |
@Shelle_
2009-07-08
Przeczytane

hmm... PIERWSZA... to na początek Książka nie taka zła... basnie oczywiście super, ale oprawa...

| link |
BE
2008-08-02
Przeczytane

Czyś duży, czy mały to te baśnie pozwolą Ci się oderwać od zwykłości dnia dzisiejszego.

| link |
JU
2012-11-13

ta baśń bardzo mnie zainteresowała , ponieważ opowiada o zwierzątkach

| link |
@Talunia
2009-09-17
Przeczytane

Brak słów... Przypomina mi dzieciństwo... Piękna!

| link |
@e_milka
2011-04-17
10 /10
Przeczytane

Najpiękniejsza baśń- "Dzikie łabędzie." Piękne!

| link |
@Da-Nutka
2009-08-12
10 /10
Przeczytane

Klasyczne baśnie, czytane od wielu pokoleń...

| link |
AG
2009-05-29
10 /10
Przeczytane

Klasyka, klasyka i jeszcze raz klasyka :)

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Tęsknota do pieca to ciężka choroba dla bałwana.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl