Beksiński. The Art of Painting

Wiesław Banach, Wiesław Ochman, Zdzisław Beksiński
Beksiński. The Art of Painting
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wyjątkowy album poświęcony twórczości Zdzisława Beksińskiego – jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów. Publikacja przygotowana zostanie we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku – spadkobiercą i patronem twórczości sanockiego Mistrza. Wyboru reprodukcji dzieł dokona, wspólnie z Wydawcą, były i obecny dyrektor Muzeum – Wiesław Banach oraz Jarosław Serafin. Album ukaże się w wersji luksusowej: w powiększonym formacie i eleganckiej szacie graficznej, o objętości ponad 500 stron. Będzie zawierać najlepsze prace malarskie (obrazy) artysty, poprzez które artysta wyrażał się najpełniej. Pokazane zostaną zarówno dzieła znane powszechnemu odbiorcy, jak i nowe, dotąd niepublikowane, znajdujące się w zagranicznych kolekcjach prywatnych. Reprodukcjom towarzyszyć będą teksty wybitnego tenora Wiesława Ochmana – długoletniego przyjaciela artysty, oraz Wiesława Banacha – znakomitego znawcy dorobku Beksińskiego. Całość zaprezentowana zostanie w unikalnej oprawie graficznej autorstwa prof. Władysława Pluty. Wydanie w języku angielskim.
Tytuł oryginalny: Beksiński. Obrazy
Data wydania: 2021-11-22
ISBN: 978-83-7576-601-1, 9788375766011
Język: angielski
Wydawnictwo: BOSZ
Stron: 512
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Wiesław Banach Wiesław Banach
Urodzony 28 stycznia 1953 roku w Polsce (Kościan)
Wiesław Banach – polski historyk sztuki, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku. Urodził się jako syn Alfonsa i Heleny, z domu Gimzicka. Ukończył studia z historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1977. Po studiach osiadł w Sanoku i ro...

Pozostałe książki:

Beksiński. Malarstwo/Painting Beksiński 1 Beksiński 2 Beksiński 3 Beksiński. Fotografie
Wszystkie książki Wiesław Banach

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Beksiński. The Art of Painting? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Beksiński. The Art of Painting. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl