Opinia na temat książki Bieg Anioła

MA
@madbed · 2021-08-28 07:05:55
Przeczytane
Czasem na naszej drodze staje ktoś kto całkowicie zmienia jej bieg.
Myślicie, że to prawda? Zbieg okoliczności, przypadek?
"Tak niewiele trzeba, by człowiek poczuł się szczęśliwy, wystarczy kogoś kochać i być kochanym".

Poznajcie Gertrudę. Sympatyczną, ciepłą, miłą i wyjątkową kobietę w średnim wieku.
Chociaż życie jej nie oszczędzało i żyje sama to nie poddaje się. Każdego dnia radzi sobie z tym co wydarzyło się dawno temu i z czym przyszło jej żyć.
Chociaż stroni od ludzi i jest typem samotnika pewnego dnia los ma dla niej niespodziankę. W lesie znajduje przywiązanego psa, który zmienia jej życie diametralnie.
Co takiego zacznie dziać się w jej życiu?
Czy Gertruda znów będzie się uśmiechać?
O co chodzi z tytułowym biegiem anioła?

Autorka stworzyła świetne tło do całej powieści. Mamy wrednego sołtysa, świetnego księdza, do tego grona dołączy nawet kartel narkotykowy. Jest też Antek, który stracił matkę w wieku siedmiu lat, a ojciec kocha alkohol.
Co łączy naszych bohaterów?
Miejsce zamieszkania, wspólna sprawa, jeden cel, a może coś zupełnie innego?
Świetnie napisana powieść obyczajowa niczym "Ranczo" , "Plebania" a do tego "U Pana Boga za piecem" w jednym. Feria sytuacji i akcji pochłonęła mnie całkowicie.
Poruszone zostaje wiele ważnych dla każdego z nas kwestii. Bycia dobrym człowiekiem , wrażliwym, szczerym, widzącym krzywdę innych.
Postacie swietnie wykreowane. Gertrudę mamy ochotę przytulić, napić się z nią ciepłego kakao. Sołtysa wysłać na inną planetę, a księdza... No cóż istny skarb.
Pamiętajmy o psie, który gra tu znaczące skrzypce.
Bieg Anioła musi się odbyć...
Cudowna powieść, którą szczerze Wam polecam.
Ocena @madbed:
Bieg Anioła
Bieg Anioła
Dorota Wójcik
{}9.8/10
Gertruda od wielu lat wiedzie życie naznaczone piętnem tragicznych wydarzeń z przeszłości. Ale z chwilą, gdy znajduje w lesie przywiązanego do drzewa psa, w jej codzienność wkraczają nowi ludzie, a o...
Komentarze

Pozostałe opinie

Książkę pomimo dużych gabarytów czyta się z wielką przyjemnością, gdyż mnogość wątków sprawia, iż nie możemy oderwać się od tejże lektury. Styl pisarski autorki jest na wysokim poziomie, gdyż książka...

Słuchajcie, książkę czyta się jednym tchem. Opowieść całkowicie skradła mi serce. I choć główna bohaterka nie marzyła o przyjacielu w postaci czworonoga, to jednak wydaje mi się, że to był najlepszy ...

  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe