Opinia na temat książki Bieg Anioła

@przyrodazksiazka @przyrodazksiazka · 2021-09-03 07:45:06
Przeczytane
Słuchajcie, książkę czyta się jednym tchem. Opowieść całkowicie skradła mi serce. I choć główna bohaterka nie marzyła o przyjacielu w postaci czworonoga, to jednak wydaje mi się, że to był najlepszy zbieg okoliczności w jej życiu.
Gertruda jest samotniczką, której życie nie oszczędzało. Nieśmiała, udająca niemowę stronie od wszelkich kontaktów ludzkich. Kocha spokój i ciszę, bo tylko wtedy czuje się bezpiecznie. Nawet nie spodziewa się ile ludzi znajdzie się w jej otoczeniu dzięki czworonogowi.
Czym zatem jest Bieg Anioła? Kto w okrutny sposób chciał się pozbyć psa? Dlaczego ludzie wciąż zakłócają jej spokój, skoro nie zrobiła niczego złego? Czemu pobliskiemu sołtysowi tak zależy by się zemścić? Co wspólnego ma Igor z handlarzami narkotyków? Oj to tylko tyci zarys ogromu wydarzeń, które znajdziecie w tej książce.

Powiem wam, że jeśli już poszukujemy książki w której króluje miłość do czworonoga, wartka akcja i niesamowite poczucie humoru, to to wszystko tutaj znajdziecie. Chciałam zauważyć, że książka jest pisana stylem delikatnym, przepełnionym wszelkiego rodzaju uczuciami. Każdy z bohaterów odzwierciedla osobny charakter i słowność. Już kiedy tylko się pojawiają, czujemy specyficzną atmosferę strachu, arogantyzmu, niepokoju i czułości. Zupełnie jakby toczyli walkę dobra że złem, gdzie nie jest wiadome jak się dalej ich losy potoczą.
Historia jest spisana jakby z ukrycia. O wszystkim czytamy z niepokojem, ale czujemy się bezpiecznie. Uczucia bohaterów nam się udzielają i dzielą się na dobrych i złych. Rozdziały są krótkie z większym druczkiem, co sprawia, że książkę czyta się szybko. Przez nią się płynie, bo harmider, który ich otacza równie dobrze mógłby przydarzyć się nam. Sprawia, że pozycja nie prosi się o czytanie, tylko my szukamy możliwej sposobności by tylko móc ją doczytać.
Spodobał mi się sposób poprowadzenia historii, gdyż ona wręcz nakłania do czynienia dobra. Tutaj wyraźnie widać, które zachowanie jest złe i dlaczego nie powinno tak wyglądać. Jestem nią zachwycona i dlatego daję najwyższą punktację:-)
Ocena @przyrodazksiazka:
Data przeczytania: 2021-09-02
Bieg Anioła
Bieg Anioła
Dorota Wójcik
{}9.8/10
Gertruda od wielu lat wiedzie życie naznaczone piętnem tragicznych wydarzeń z przeszłości. Ale z chwilą, gdy znajduje w lesie przywiązanego do drzewa psa, w jej codzienność wkraczają nowi ludzie, a o...
Komentarze

Pozostałe opinie

Książkę pomimo dużych gabarytów czyta się z wielką przyjemnością, gdyż mnogość wątków sprawia, iż nie możemy oderwać się od tejże lektury. Styl pisarski autorki jest na wysokim poziomie, gdyż książka...

Czasem na naszej drodze staje ktoś kto całkowicie zmienia jej bieg. Myślicie, że to prawda? Zbieg okoliczności, przypadek? "Tak niewiele trzeba, by człowiek poczuł się szczęśliwy, wystarczy kogoś koc...

  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe