Błękitna książeczka

Waleria Marrené-Morzkowska
Błękitna książeczka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Romans z elementami sensacyjnymi z 1895 roku.
Waleria Marrené-Morzkowska (1832–1903) to polska pisarka, publicystka, krytyczka literacka i feministka okresu pozytywizmu. Nauki pobierała w domu, a następnie w szkołach w Puławach oraz w Krakowie. Wiele podróżowała. Zawarła długoletnią przyjaźń z Elizą Orzeszkową. Po przeprowadzce w 1877 roku do Warszawy zajęła się pisarstwem, publicystyką i filantropią. W swoim domu prowadziła popularny salon literacki.
Debiutowała powieścią „Nowy gladiator” w 1857 roku. Opublikowała ponad dwadzieścia utworów prozatorskich, głównie w typie romansu. Wiele z nich można zaliczyć do nurtu powieści tendencyjnej. Często poruszały one problematykę emancypacji kobiet. W jej dorobku znalazły się także publikowane na łamach „Przeglądu Tygodniowego” artykuły krytyczne, szkice literackie, recenzje i sprawozdania. Przełożyła „Kobietę trzydziestoletnią” Balzaka oraz wybrane dramaty Henryka Ibsena.
Obecne wydanie książki zostało przygotowane przez firmę Inpingo w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika.
Data wydania: 2012-10-05
ISBN: 978-83-7884-185-2, 9788378841852
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Inpingo
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Waleria Marrené-Morzkowska Waleria Marrené-Morzkowska
Urodzona w 1832 roku w Polsce (Zbożenna)
Waleria Marrené Morzkowska z domu Mallet de Grandville-Malletski – polska pisarka, publicystka, krytyczka literacka i feministka okresu pozytywizmu. Córka generała napoleońskiego Jean-Baptiste Mallet de Granville (spolszczył nazwisko na Jan Malletsk...

Pozostałe książki:

Bożek Milion Dwoista Mąż Leonory Wśród kąkolu Pensjonarki
Wszystkie książki Waleria Marrené-Morzkowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Błękitna książeczka nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Błękitna książeczka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl