Błękitny mundur, czyli Drogi do wolności

Donata Dominik-Stawicka
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Błękitny mundur, czyli Drogi do wolności
Książka Błękitny mundur, czyli Drogi do wolności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

To powieść o kilkupokoleniowej walce o niepodległość, opowiedziana z perspektywy dwóch rodzin – z Kresów i Wielkopolski. To historia błękitnego munduru Franciszka, żołnierza Błękitnej Armii, ale i walki powstańców styczniowych od Różyckiego i Langiewicza, boju Wielkopolan z pruskim kulturkampfem. To wszystko zostało opowiedziane z perspektywy rodzinnej klechdy. Podobnie jak w „Tajemnicy sekretarzyka”, pokazane są tu ważne postaci z przeszłości – wodzowie z powstania styczniowego, propagatorzy pracy organicznej, a przede wszystkim generał Józef Haller.
Data wydania: 2018-07-07
ISBN: 978-83-7915-574-3, 9788379155743
Wydawnictwo: Skrzat
Stron: 240

Autor

Donata Dominik-Stawicka Donata Dominik-Stawicka urodziła się w II połowie XX wieku, w znaku runy Nauthia. Z zawodu jest filologiem, doktorem nauk humanistycznych. Poezja to jej wielka pasja. W swojej twórczości powraca do tematów i stylu romantycznej liryki, wywodzącej się ...

pozostałe książki:

Wszystkie książki Donata Dominik-Stawicka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Błękitny mundur czyli Drogi do wolności

31.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Błękitny mundur, czyli Drogi do wolności" to kolejna powieść Pani Donaty Dominik-Stawickiej. Kolejny raz w świetny sposób przedstawia Ona pokręcone losy Polaków, głównie z rejonu Wielkopolski, w brutalnym świecie zaborców. Piękny język, bogata szata graficzna z cudownymi zdjęciami, dzięki którym dosłownie można poczuć czar tamtej epoki... to tylk... {} Recenzja książki Błękitny mundur, czyli Drogi do wolności

Moja opinia o książce

Opinie

@melkart002
2020-08-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Błękitny mundur, czyli Drogi do wolności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe