Opinia na temat książki Błękitooki chłopiec

@lolami @lolami · 2010-11-20 19:48:05
Czterdziestodwuletni kawaler zawsze ubierający się na niebiesko wciąż mieszkający z matką. Brzmi mrocznie? I takie właśnie jest. J.Harris tworzy świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje. Zaskoczony czytelnik nie raz musi przeczytać kilkakrotnie jakieś zdanie, by przekonać się, że oczy go nie mylą i historia wcale nie toczy się w taki sposób w jaki tego oczekiwał. Nawet jeśli wydaje ci się, że znasz już wszystkie historie świata. Nawet jeśli, czytając powieść widzisz już tylko nową konfigurację wątków. Nawet wtedy czeka cię zaskoczenie.
Ocena @lolami:
serce
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Błękitooki chłopiec
Błękitooki chłopiec 8.2 /10
autor: Harris Joanne
Genialna, pasjonująca lektura. Książka, która przeraża jeszcze długo po przeczytaniu? Czterdziestodw...
Komentarze

Pozostałe opinie

Jak dla mnie książka albo niezrozumiała albo beznadziejna ,bardzo ciężko mi się ją czytało.

GO
@koziolek

Ta książka to moje pierwsze spotkanie z Joanne Harris, spełniła moje oczekiwania w 100%. Z pozoru oczywista historia, która w pewnym momencie mocno nas zaskakuje. Historia świetna, ale nieco zawiła i ...

@Alassea @Alassea

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"