Broadchurch

Erin Kelly
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Broadchurch
Książka Broadchurch
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Broadchurch... Nikt tutaj nie zagląda przypadkiem. To senne nadmorskie miasteczko, które budzi się tylko w sezonie letnim, niespodziewanie staje się sceną brutalnego morderstwa. Nad brzegiem morza, nieopodal stromego klifu, znaleziono ciało jedenastoletniego Danny’ego Latimera. Społeczność jest wstrząśnięta i oczekuje szybkiego wykrycia sprawcy. Śledztwo prowadzą miejscowa sierżant Ellie Miller oraz nowo przybyły komisarz Alec Hardy przyjęty na stanowisko, na które miała awansować Ellie. Jednakże nie tylko jej urażona ambicja będzie zgrzytem w dochodzeniu. Obaj śledczy mają zupełnie odmienne podejście do sprawy. Ciepła i uczuciowa Ellie odbiera tę zbrodnię bardzo osobiście: zamordowany chłopiec był synem jej najlepszej przyjaciółki. Związana blisko z miejscową społecznością nie wierzy, by mordercą był ktoś z miasteczka. Szorstki i nieuprz...
Data wydania: 2015
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy książka na podstawie serialu może mieć sens?

Wyzwanie napisania recenzji książki Erin Kelly „Broadchurch” okazało się jednym z największych wyzwań ostatnich miesięcy. Bo niby jak można ocenić powieść, która powstała na kanwie popularnego serialu? Jakimi wyznacznikami się posłużyć, aby sformułować jak najsprawiedliwszy (choć subiektywny) osąd? ... czytaj dalej »

ME
@medicated

Jedna tajemnica potrafi zmienić wszystko ...

Broadchurch jest małym nadmorskim miasteczkiem, w którym nie dzieje się zazwyczaj nic ciekawego. Wszyscy mieszkańcy znają się bardzo dobrze i tworzą jedną wspólnotę, która zawsze pomaga sobie nawzajem. Malownicze morze oraz zapierające dech w piesi klify zwabiają wielu turystów w okresie letnim, a a... czytaj dalej »

@addictedtobooks @addictedtobooks

Broadchurch - Serialowy fenomen, ale co z książką ??

Broadchurch ... Nikt tutaj nie zagląda przypadkiem. To senne nadmorskie miasteczko, które budzi się tylko w sezonie letnim, niespodziewanie staje się sceną brutalnego morderstwa. Nad brzegiem morza, nieopodal stromego klifu, znaleziono ciało jedenastoletniego Danny'ego Latimera. Śledztwo prowadzą ... czytaj dalej »

@SophiaSalvatore @SophiaSalvatore
Zobacz wszystkie · {} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@karolcik
@karolcik 2019-08-10
Przeczytane (2019-08-01)
Nie żyje Danny Latimer, 11-letni chłopiec. Ta śmierć wstrząsa całym malutkim miasteczkiem Broadchurch, które dotychczas spokojne – okazuje się, że jednak nie do końca, tajemnice się mnożą, nie można ufać nawet najbliższym. Do sprawy zostaje przydzielony detektyw inspektor Alec Hardy znany z niechlubnej sprawy w Sandbrook. Współpracuje z Ellie Miller – miejscową policjantką, która sprawę odbiera mocno personalnie – jej syn przyjaźnił się z Dannym Latimerem. Wierzyłam gdzieś w duchu, że książka będzie się nieco różnić od serialu, choćby zakończeniem? Nie wiem czemu, po prostu czułam się rozczarowana tą książką, bo liczyłam, że będzie nieco inaczej. Jest to książka napisana na podstawie seria...
serce | link |
@addictedtobooks
@addictedtobooks 2015-09-06

Co czytać po książce “Broadchurch”- Erin Kelly

Książka Kłamał. Kłamała
Kłamał. Kłamała Erin Kelly
5/10
Strzeż się ciemności. Zaćmienia Słońca to pasja Kita, a to k...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się