Budowniczowie pierwszych świątyń

Klaus Schmidt
Budowniczowie pierwszych świątyń
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W Göbekli Tepe w południowowschodniej Turcji odkryto miejsce kultu sprzed jedenastu tysięcy lat. Jest to najstarszy znany nam dzisiaj pomnik dziejów ludzkości. Wykopaliska w tym miejscu dokumentują jedną z najbardziej znaczących przemian w historii, określaną mianem rewolucji neolitycznej, która polegała na przejściu społeczeństwa łowców i zbieraczy na poziom kulturowy osiadłych rolników i hodowców bydła.
Autorem odkrycia Göbekli Tepe jest zespół dr. Klausa Schmidta, archeologa z Niemieckiego Instytutu Archeologicznego. W niniejszej książce opowiada on historię swojego odkrycia i historię ludzi, którzy żyli kilka tysięcy lat przed najstarszymi źródłami pisanymi. Jego opowieść łączy szeroką wiedzę o dawnych kulturach Bliskiego Wschodu z fascynującą relacją z pracy archeologa.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-06-03257-4, 9788306032574
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Rodowody Cywilizacji
Stron: 224

Autor

Klaus Schmidt Klaus Schmidt
Urodzony 11 grudnia 1953 roku w Niemczech (Feuchtwangen)
Klaus Schmidt był niemieckim archeologiem i prehistorią, który prowadził wykopaliska w Göbekli Tepe w latach 1996-2014. Klaus Schmidt studiował pre- i protohistorię, a także archeologię klasyczną i geologię na uniwersytetach w Erlangen i Heidelbergu...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Budowniczowie pierwszych świątyń? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Budowniczowie pierwszych świątyń. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl