Centralne Archiwum Wojskowe 1918-1998 : tradycje, historia, współczesność służby archiwalnej Wojska Polskiego

Wanda Krystyna Roman
Centralne Archiwum Wojskowe 1918-1998 : tradycje, historia, współczesność służby archiwalnej Wojska Polskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niniejsza książka jest pierwszą monografią poświęconą historii wojskowej służby archiwalnej w Polsce, plonem wieloletnich badań autorki nad dziejami polskich archiwów wojskowych. Ujawnia m.in. wiele dotychczas nieznanych i fascynujących wydarzeń dotyczących losów polskich dokumentów wojskowych, szczególnie w okresie II wojny światowej i po jej zakończeniu. Informuje o polskich aktach wojskowych przechowywanych w archiwach poza granicami kraju. Książka jest doskonałym przewodnikiem po dziejach wojskowego zasobu archiwalnego w Polsce. Zawiera informacje o roli pracowników wojskowej służby archiwalnej w sprowadzaniu do Polski w latach dziewięćdziesiątych, dokumentów z archiwów b. ZSRR. Szeroko omawia działalność CAW na rzecz kombatantów i osób represjonowanych.
Data wydania: 1999
ISBN: 978-83-7174-375-7, 9788371743757
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Stron: 244

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Centralne Archiwum Wojskowe 1918-1998 : tradycje, historia, współczesność służby archiwalnej Wojska Polskiego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Centralne Archiwum Wojskowe 1918-1998 : tradycje, historia, współczesność służby archiwalnej Wojska Polskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl