Chcę zjeść twoją trzustkę 1

Yoru Sumino, Idumi Kirihara
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Chcę zjeść twoją trzustkę 1
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Pewnego dnia, ja – uczeń liceum – znalazłem w szpitalu pamiętnik. „Wraz z chorobą” – to jego tytuł. Należał do Sakury Yamauchi. W środku była notatka o chorobie trzustki... dni Sakury były policzone. W jednej chwili, całkiem przez przypadek, stałem się powiernikiem jej sekretu. To było tak, jakbym był jej pisany. Byłem jej całkowitym przeciwieństwem. Jednakże... Świat przedstawił dziewczynie cierpiącej na okrutną chorobę równie okrutną rzeczywistość. Tak zaczęła się przedziwna znajomość dwójki osób, połączonych tajemnicą.  
Tytuł oryginalny: Kimi no Suizou wo Tabetai (君の膵臓をたべたい)
Data wydania: 2018-03-26
ISBN: 978-83-65856-18-0, 9788365856180
Wydawnictwo: Dango
Cykl: Chcę zjeść twoją trzustkę, tom 1
Seria: Kolekcja Kuri Dango
Kategoria: Komiks
Stron: 216

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Chcę zjeść twoją trzustkę 1 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@literackiespelnienie
2021-10-30
4 /10
Przeczytane Płomienny romans Japonia

Dopiero, co pisałem, że Japończycy nie potrafią pisać składnych melodramatów, i już klątwa. Pozbawiony czystej empatii dla bohaterów. Wymuszony płacz, wymuszona gra na czytelnikach. Korzysta ze wszystkich wytrychów, by dostać się do waszej wrażliwej natury. Co dostajemy? Najbardziej chwytliwy motyw z umierającą dziewczyną. Która, oczywiście!, robi checklistę, co chciałaby zrobić przed śmiercią. Mamy aspołecznego chłopaka, którego jedyną pasją są książki, więc otrzymujemy standardową polaryzację i kontrast pomiędzy wycofanym społecznie osobnikiem, a laską, co na siłę próbuje uchwycić niezaspokojone pragnienia przed wyniszczającą chorobą. Dla mężczyzn powyżej dwudziestego trzeciego roku życia istna parodia oraz niewiarygodny portret, jak trafić do męskiego serca. Z bohaterami mam również, niewiarygodnie, swędzący problem. Sakura to modna w ostatnich latach Pixel Magical Girl, która nieustannie chce podkreślić wyjątkowość chwili, chcąc wyrwać chłopca z wewnętrznego świata. Jednakowo nie informuje przyjaciół o nieuleczalności trzustki. Cierpi na tym drugie tło czy postacie poboczne. Skupiamy się głównie na parze, która nie jest, w żadnym wypadku, tragiczna, lecz emocjonalnie pozbawiona wiarygodności.

Nie wiem, co bardziej drażni - nieporadna ochota, aby wzbudzić w czytelniku kryształowe łzy, rozprawiać o wyizolowanej społeczności młodzieńców, którzy żyją pod kluczem, ze strachu przed światem zewnętrznym, czy katastrofalna nieumiejętność budowania relacji między dwoj...

× 8 | link |
@dark_happy_turtle
2022-05-19
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Chcę zjeść twoją trzustkę 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Chcę zjeść twoją trzustkę 2
Chcę zjeść twoją trzustkę 2
Yoru Sumino, Idumi Kirihara
6/10
Sakura Yamauchi cierpi na nieuleczalną chorobę trzustki. Nie zostało jej zbyt dużo czasu. O jej taje...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl