Opinia na temat książki Chodź za mną

@jasminowaksiazka @jasminowaksiazka · 2021-04-02 14:05:33
Przeczytane
Historia z pozoru opowiada o Ewie i Arturze. Jednak w międzyczasie pojawia się także „Szpital”, który rzuca cień na całą fabułę. Nie dlatego, że jest nieciekawie, ale dlatego, że dostajemy strzępki informacji.
Autorka zrobiła coś niesamowitego. W tej książce nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Z pozoru nużąca opowieść o nieradzącej sobie kobiecie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienia się w rasowy thriller, który nie pozwala się odłożyć. Przy tej książce czas się zatrzymuje, a ty zagłębiasz się w niego całym sobą. Po wszystkim jesteś przesiąknięty tym strachem i niepewnością. Historia ta jest przerażająco prawdziwa. Wstrząsa całym tobą i nie odpuszcza.
Żeby było lepiej, książka zaczyna się niepozornie. Poznajemy historię dwójki kochanków i niewidomego studenta. Jednak okazuje się, że nic nie wiemy o tej książce. Gdy tylko zaczynasz myśleć, że zrozumiałeś, Autorka zręcznie udowadnia Ci, jak bardzo się myliłeś. Wątek za wątkiem masz coraz więcej informacji, ale coraz mniej wiesz i każde twoje przypuszczenie możesz wyrzucić w kąt.
W pewnym momencie książka robi się przerażająca, brutalna. Jednak przy tym nie epatuje okrucieństwem. Autorka zręcznie napisała ekstremalne sceny. Z książki zrobił się rasowy domestic noir, który idealnie pokazuje krzywdę kobiety. Ukazana jest ona bez upiększania, ale też i bez nadmiernej bestialskości.
Książka mną wstrząsnęła. Wymiętosiła mnie i rozbiła na kawałki. Gdy ją skończyłam, przez kilka minut gapiłam się w ścianę. Szok, niedowierzanie, zdziwienie. To malowało się na mojej twarzy.
Książka odkrywa przed nami ludzką naturę. Chęć miłości, pragnienie bliskości, potrzebę bycia kochanym, szanowanym, zauważonym, a przy tym niezależnym i silnym. Zobaczymy w niej najgłębsze potrzeby ludzkiej duszy.
Ocena:
Data przeczytania: 2021-04-02
Chodź za mną
Chodź za mną
Joanna Opiat-Bojarska
7.4/10
Pozory potrafią zastąpić prawdę. Zwłaszcza, gdy tak mocno starasz się, by twoje życie było idealne. Rzeczywistość zawsze upomni się o swoje, nieproszona. I wybierze najokrutniejszy sposób... To Ewa. ...
Komentarze

Pozostałe opinie

To było udane spotkanie. Dobrze mi się czytało tą historię. Po zakończeniu spodziewałam się czegoś mocniejszego. Czekam na kolejną książkę autorki.

Z Chodź za mną spędziłam bardzo miło czas. Przy lekturze tej książki można sobie uświadomić jak czasem niewiele potrzeba, aby całe nasze życie zaczęło się sypać - kilka sekund, jedna zła decyzja, a r...

Książka jest napisana łatwym, bardzo zrozumiałym językiem, bez zbędnych opisów co sprawia, że czyta się ją szybko. Podoba mi się opowiadanie z perspektywy Artura - a to że jest on niewidomy sprawia, ...

" Chodź za mną " to powieść która wyszła spod pióra Pani Joanny Opiat Bojarskiej. Autorka ma w swoim dorobku wiele bardzo poczytnych i uznanych, przez czytelników pozycji. Jaka, w mojej ocenie, jest ...

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl