Chrystus tożsamością kapłana

ks. kard. Mauro Piacenza
Książka Chrystus tożsamością kapłana
Książka Chrystus tożsamością kapłana
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

To nie jest zwykła książka o duchowej formacji księży. Nie jest to też rzecz tylko o ich współczesnej sytuacji w Kościele katolickim i społeczeństwie. Jej autorem jest bowiem prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa, pierwsza osoba po papieżu – kompetentna, by wypowiadać się o życiu księży, o powołaniu, a także o zagrożeniach czy popełnianych błędach lub niewiernościach.
Kim jest kapłan? Jaka powinna być jego rola we współczesnym świecie? Jak prezbiter ma współpracować z osobami świeckimi? W kim lub czym szukać dla siebie ratunku pod naporem trudności i przeciwności w sferze wiary, jakie często mnoży dziś kultura? Na te pytania m.in. odpowiada kard. Mauro Piacenza.

„Kiedy mamy dokonać wyboru, pamiętajmy zawsze, że będziemy odpowiadali za to przed Bogiem i tylko przed Nim, a nie przed agencjami prasowymi. To sprawia, że pokonujemy wszelkie obawy i nieśmiałość, że stajemy się wolni. Wolni, by dochować wierności”.
kard. Mauro Piacenza, prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa
Data wydania: 2011-04-26
ISBN: 978-83-7422-336-2, 9788374223362
Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Stron: 154

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Chrystus tożsamością kapłana nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Chrystus tożsamością kapłana. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe