Ciąża a choroby przewlekłe

Ciąża a choroby przewlekłe
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsza książka na polskim rynku obejmująca zagadnienia chorób przewlekłych w aspekcie planowana rodziny, bezpieczeństwa ciąży, możliwości leczenia choroby przewlekłej w okresie ciąży, ze wskazaniem zasad dostosowania leczenia, zasad opieki medycznej nad ciężarną. W obszernej i praktycznej publikacji przedstawiono charakterystykę zespołów chorobowych, które specyficznie rozwijają się w przebiegu chorób przewlekłych oraz najnowszą wiedzę na temat leków stosowanych u ciężarnych.

To dostępna i współczesna wiedza na temat planowania ciąży w chorobach przewlekłych i zasad bezpiecznego prowadzenia łączonej opieki specjalistycznej.

W publikacji uwzględniono postępy w leczeniu chorób przewlekłych zapalnych, w tym dostęp do leków biologicznych, z których część jest dopuszczona do stosowania w ciąży.

Najważniejsze zalety książki to mi.in. zwarta treść, zagadnienia istotne merytorycznie, zwrócenie uwagi na objawy „alarmowe” i ostre stany, spojrzenie kompleksowe na specyfikę zagadnień planowania rodziny i opieki w ciąży nad matką i dzieckiem u osób z chorobą przewlekłą, aktualna wiedza na podstawie potwierdzonych danych naukowych, ciekawe ujęcie interdyscyplinarne opracowane przez ekspertów praktyków z różnych dziedzin medycyny.
Książka z pewnością zainteresuje specjalistów z różnych dziedzin: ginekologii i położnictwa, chorób wewnętrznych, zakaźnych, reumatologów, kardiologów, neurologów czy farmakologów. To również przydatna lektura dla osób przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych.

Wydanie 1 - Wyd. PZWL
Data wydania: 2023-09-25
ISBN: 978-83-01-23124-8, 9788301231248
Wydawnictwo: PZWL - Wydawnictwo Lekarskie
Stron: 1000
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ciąża a choroby przewlekłe aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ciąża a choroby przewlekłe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat