Co nas łączy? : dialog z niewierzącymi

Książka Co nas łączy? : dialog z niewierzącymi
Książka Co nas łączy? : dialog z niewierzącymi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W co wierzy ten, kto nie wierzy? Tak brzmiał temat dyskusji, jaka toczyła się w roku 2001 na łamach kwartalnika Życie Duchowe. W czterech numerach pisma opublikowano interesujące wypowiedzi autorów różnych profesji. Znaleźli się tam m.in.: filozof - Jan Woleński (jego obszerne teksty stanowią oś całej debaty); socjolodzy - Hanna Świda-Ziemba, Zygmunt Bauman, Ireneusz Krzemiński; prawnik - Ewa Łętowska; pisarz - Stanisław Lem; redaktor naczelny Gazety Wyborczej - Adam Michnik; publicyści - Adam Szostkiewicz i Bronisław Wildstein; psychoterapeuci - Anna Dodziuk i Wojciech Eichelberger. Na początku roku 2002 dyskusja przeniosła się na łamy miesięcznika Przegląd Powszechny. Trzy ważne wypowiedzi stamtąd pochodzące zamykają niniejszą książkę, a wstęp Leszka Kołakowskiego doskonale wprowadza w jej problematykę. Ta publikacja na pewno przyczyni s ię do lepszego rozumienia naszego świata, świata wierzących i niewierzących.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7097-960-7, 9788370979607
Wydawnictwo: WAM

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Co nas łączy? : dialog z niewierzącymi? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się