Co się dzieje w świecie kwantów?

Łukasz Lamża, Marcin Łobejko
Książka Co się dzieje w świecie kwantów?
Książka Co się dzieje w świecie kwantów?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka zawiera znakomity, systematyczny opis najtrudniejszej i do dziś nierozumianej części mechaniki kwantowej, tak zwanych interpretacji, czyli prób zrozumienia związku między formalizmem matematycznym a wynikami doświadczeń. - prof. Krzysztof Meissner Co się dzieje w świecie kwantów? to owoc wyjątkowej na polskim rynku współpracy pomiędzy fizykiem i filozofem. Autorzy wprowadzają czytelnika w dwa klasyczne eksperymenty fizyczne, rekonstruując je drobiazgowo, krok po kroku, odwołując się przy tym do serii specjalnie wykonanych dla tej książki szczegółowych ilustracji. To doskonałe wprowadzenie w świat fizyki kwantowej dla każdego. Przedstawia świeże i głębokie spojrzenie na kwantow y świat, jakże inne od dominującego w tradycyjnych, opartych na naukowym formalizmie publikacjach. Jedno jest pewne - po lekturze tej książki naprawdę zrozumiesz, co się dzieje w świecie kwantów. Książka zawiera stworzone przez autorów unikatowe materiały multimedialne.
Data wydania: 2019-10-02
ISBN: 978-83-7886-454-7, 9788378864547
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Stron: 224

Autor

Urodzony w 1985 roku w Polsce

Filozof przyrody i dziennikarz naukowy, specjalizuje się w kosmologii, astrofizyce oraz zagadnieniach filozoficznych związanych z tymi naukami. Pracownik naukowy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, członek Centrum Kopernika Badań Int...

Książki Łukasz Lamża

Wszystkie książki Łukasz Lamża

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Co się dzieje w świecie kwantów? nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Co się dzieje w świecie kwantów?”- Łukasz Lamża

Książka Pismo. Magazyn opinii, nr 9 /wrzesień 2018
Pismo. Magazyn opinii, nr 9... Karolina Lewestam, Łukasz Lamża, Martha Nussbaum, Ilona Szwarc ...
We wrześniowym numerze m.in.: - Portret: "Silvio Berlusconi....

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}