Co to za święty? Sztuka czytania obrazów Słownik ikonografii

Chisesi Ino
Co to za święty? Sztuka czytania obrazów Słownik ikonografii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pobożność chrześcijańska zawsze była wspomagana ?świętymi wizerunkami? ? od prostych ilustracji malowanych na ścianach katakumb do genialnych wyobrażeń wielkich mistrzów, pokazujących charakterystyczne cechy świętych lub zdarzenia, w których brali oni udział w historii. Jak na przykład opowiedzieć o Ojcu Pio nie pokazując stygmatów albo o św. Sebastianie bez ukazania strzał ? tak wymownych znaków, w tak skondensowany sposób przedstawiających kwintesencję ich świętego życia? W leksykonie znalazło się kilkaset sylwetek osób wyniesionych do chwały ołtarzy. Zestawienie świętych bazuje na katalogach uznanych przez Kościół. Każdej postaci towarzyszy krótka biografia, data wspomnienia liturgicznego oraz fotografie ? reprodukcje dzieł sztuki wybitnych artystów, którzy na przestrzeni stuleci chrześcijaństwa utrwalali wizerunki świętych i błogosławionych. Wykaz symboli ikonograficznych i atrybutów ułatwiających identyfikację świętych. Zakres spraw, chorób i problemów (także nazwy miejscowości, regionów i państw), w których poszczególni orędownicy się ?specjalizują?. Odbiorcy ? wszyscy interesujący się sztuką ? miłośnicy hagiografii ? pragnący intensywniej uczestniczyć w tajemnicy świętych obcowania Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę Olbrzymie dziedzictwo ikonograficznych przedstawień osób wyniesionych do chwały ołtarzy oraz klucz właściwego ich rozumienia stanowi zasadniczą składową leksykonu hagiograficznego, który właśnie spoczywa w Twoich, Czytelniku, rękach. Mistrzowskie dzieło Ino Chisesi czyni świat świętości przejrzystym, rozszyfrowuje jego symbolikę, przywraca prawdziwą tożsamość mieszkańcom chwały nieba.
ISBN: 978-83-7971-003-4, 9788379710034
Wydawnictwo: Jedność

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Co to za święty? Sztuka czytania obrazów Słownik ikonografii nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Co to za święty? Sztuka czytania obrazów Słownik ikonografii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat