Cyberprzestrzeń - Człowiek - Edukacja. T.4: Rodzic,dziecko, nauczyciel w przestrzeni wirtualnej

Anna Andrzewska, Józef Bednarek
Książka Cyberprzestrzeń - Człowiek - Edukacja. T.4: Rodzic,dziecko, nauczyciel w przestrzeni wirtualnej
Książka Cyberprzestrzeń - Człowiek - Edukacja. T.4: Rodzic,dziecko, nauczyciel w przestrzeni wirtualnej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niniejszy tom – pod redakcją Józefa Bednarka i Anny Andrzejewskiej – stanowi kolejną próbę ujęcia problematyki relacji triady ontyczno-relacyjnej: „Cyberprzestrzeń – Człowiek – Edukacja”, w kontekście opisu coraz bardziej ważkiego i rzutkiego pod względem społecznym zagadnienia: Rodzic, dziecko, nauczyciel w przestrzeni wirtualnej. Publikacja została podzielona na dwie części. Pierwszą, pod tytułem Przestrzeń wirtualna w perspektywie pedagogicznej, poświęcono edukacyjnym aspektom cyberprzestrzeni. Swoje analizy prezentują w niej zarówno wybitni naukowcy, od wielu lat specjalizujący się w badaniu różnorodnych zjawisk edukacyjnych w cyberprzestrzeni, jak i debiutujący, młodzi badacze. Część tę otwiera wprowadzający w temat artykuł naszego autorstwa pod tytułem "Nowa rola nauczyciela i ucznia w zmieniającej się przestrzeni cyfrowej". Zastana...
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-8095-187-7, 9788380951877
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cyberświat - szanse i zagrożenia dla dziecka, rodzica i nauczyciela

Z recenzji wydawniczej: „Człowiek jako istota posiadająca niebywałe zdolności adaptacji do warunków przyrody obecnie sam musi adaptować się do wytworów własnej myśli, w tym do technologii medialnych. Tego jeszcze nie było w dziejach cywilizacji. Potrzebujemy nie tyle mądrej krytyki ogólnej stanu kultury i techniki, ile konkretnych wskazówek: co mam zrobić jako rodzic? Co mam powiedzieć dzieciom? Jak mam pracować jako nauczyciel? Bo jako istoty wysoce adaptatywne potrzebujemy i tego nowego przystosowania. […] Praca zbiorowa pod redakcją Józefa Bednarka i Anny Andrzejewskiej przyczynia się do po... czytaj dalej »

@oficynaIMPULS @oficynaIMPULS
{} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Cyberprzestrzeń - Człowiek - Edukacja. T.4: Rodzic,dziecko, nauczyciel w przestrzeni wirtualnej”- Anna Andrzewska

Książka Media w nauczaniu
Media w nauczaniu Józef Bednarek
Książka, adresowana jest do wszystkich korzystających z medi...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się