Cyganeria i motyle. Powieść o Puccinim

János Bókay
Książka Cyganeria i motyle. Powieść o Puccinim
Książka Cyganeria i motyle. Powieść o Puccinim
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

János Bókay - węgierski pisarz i tłumacz, długoletni generalny sekretarz Pen Clubu - znał Pucciniego osobiście. Jeszcze jako dziecko zetknął się w Budapeszcie u świetnej śpiewaczki Elzy Szamosi. Ostatnie spotkania obu - w Rzymie i Wiedniu - przypadły na okres powstania „Tryptyku” (1918). Uwielbienie dla włoskiego kompozytora, fascynacja jego postacią, życiem i muzyką inspirowały „Cyganerię i motyle”, powieść mającą szerokim rzeszom wielbicieli „Cyganerii”, „Toski” i „Butterfly” ukazać koleje życia ich twórcy. W pracy swej korzystał Bókay z autentycznych źródeł, głównie listów - dzięki czemu udało mu się oddać zmienność nastrojów Pucciniego, pozorne sprzeczności w jego naturze, klimat, jaki go otaczał; literacką fikcją autor dopełnił tylko - z konieczności - obraz wczesnego dzieciństwa.  
Tytuł oryginalny: Bohémek és pillangók: Puccini eletregenye
Data wydania: 1988
ISBN: 83-224-0315-1, 8322403151
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Seria: Powieści Biograficzne PWN
Kategoria: Biografia
Stron: 520

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Cyganeria i motyle. Powieść o Puccinim aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Cyganeria i motyle. Powieść o Puccinim. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}