Czarne słońce

Patrick Redmond
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Czarne słońce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Ronnie jest dzieckiem doskonałym. Słoneczkiem rozświetlającym smutne życie swojej matki - w jej oczach najładniejszym, najinteligentniejszym i najlepszym chłopcem na świecie. Naprawdę jest ładny i inteligentny. Ale nie jest dobry. Susan ma szczęśliwe dzieciństwo, aż do dnia tragedii. Od tej chwili nie jest już szczęśliwa. Ani bezpieczna. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. A Ronnie może wreszcie zrzucić maskę doskonałości. Ale to, co skrywała, śmiertelnie przeraża Susan, która wie, że musi się znowu bać - teraz bardziej niż kiedykolwiek.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-241-1431-3, 9788324114313
Wydawnictwo: Amber
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Czarne słońce nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Wiejska_biblioteczka
2021-09-26
10 /10
Przeczytane Z biblioteki

Gdy większość zachwyca się nowościami, ja najczęściej buszuję w nieco starszych powieściach. Oczywiście, jeśli jakaś premiera książkowa wydaje mi się intrygująca, przerzucam ją na swoją listę, by niebawem na nią zapolować. Jednak te pełnoletnie historie, przyciągają mnie znacznie bardziej.
Jedną z nich jest "Czarne słońce" Patrick'a Redmond'a- autora, którego dopiero poznaję.
Przemoc fizyczna i psychiczna ma ogromną moc zniszczenia. Doświadczają jej zarówno dorośli, jak i przede wszystkim dzieci. Ofiara najczęściej bywa bierna, przestraszona, obojętna, odizolowana. A co jeśli taka przemoc dotknie najmłodszych, tych najbardziej podatnych? W tej sytuacji oprawca może ich dobrowolnie psychicznie kształtować, tworząc kogoś na swój wzór- kolejnego potwora, naśladowcę. Tylko nieliczni mają w sobie odwagę, by walczyć.


"Czarne słońce" to właśnie taka historia- wstrząsająca, szokująca i budząca odrazę. Historia, w której doskonały, bystry i utalentowany chłopiec, pod wpływem negatywnych emocji, niesprawiedliwości, wiecznego poniżania staje się tym złym. Tym, który sam rani i niszczy. To także opowieść o życiu Sary- tragiczna, pełna bólu, cierpienia, przepełniona samotnością i zagubieniem. Opowieść o przemocy psychicznej i fizycznej, która kryła się tuż za drzwiami.


Ta książka jest niezwykle emocjonalna, bardzo wciągająca i dająca sporo miejsca na własne przemyślenia. Pełno w niej mrocznych tajemnic,...

× 8 | link |
@enga
2018-11-11
10 /10
Własne
@rienna
2018-11-11
5 /10
@Eteryczna
2018-11-11
10 /10
JA
2018-11-11
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Czarne słońce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl