Czas Marsa. Dlaczego i w jaki sposób musimy skolonizować Czerwoną Planetę

Robert Zubrin, Richard Wagner ...
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Czas Marsa. Dlaczego i w jaki sposób musimy skolonizować Czerwoną Planetę
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Następnym krokiem ludzkości w kosmos będzie Mars: jest stosunkowo blisko Ziemi, przypomina ją najbardziej ze wszystkich planet i znajduje się w zasięgu naszych możliwości technicznych. Autor przypomina o tym, szkicując jednocześnie program załogowych lotów na Czerwoną Planetę, opisując metody poruszania się po jej powierzchni, zakładania baz mieszkalnych i wykorzystywania marsjańskich bogactw naturalnych. Książka Roberta Zubrina i Richarda Wagnera w przystępny sposób porusza następujące zagadnienia: różne koncepcje załogowych wypraw na Marsa plan Mars Direct, proponujący niskobudżetowe loty załogowe na Marsa za 10 lat technologie rakietowe, umożliwiające dotarcie na Marsa trajektorie podróży międzyplanetarnej i możliwości transportu pomiędzy Ziemią a Marsem sposoby pokonywania przeciwności: promieniowania kosmicznego, braku grawitacji, burz pyłowych i surowego marsjańskiego klimatu plan zbadania planety przez kolejne misje załogowe, z wykorzystaniem pojazdów terenowych i telerobotów budowa stałej marsjańskiej bazy dla kilkuset osób, z terenami zielonymi i uprawami technologie potrzebne ludziom na Marsie: produkcja paliwa rakietowego i paliwa do pojazdów marsjańskich, wytwarzanie tlenu, wody itd. wyjątkowy charakter Czerwonej Planety, umożliwiający ludzkie osadnictwo i rozwój cywilizacji przemysłowej perspektywy kolonizacji Marsa co będzie się opłacać produkować na Marsie i przywozić na Ziemię, czyli podstawy marsjańskiej gospodarki terraformowanie - proces przeobrażania Marsa na podobieństwo Ziemi: przekształcanie powierzchni i atmosfery planety do postaci umożliwiającej rozwój ziemskiej biosfery, czyli zmiana planety zimnej, suchej i wymarłej w żywą, ciepłą i wilgotną.
Tytuł oryginalny: The Case for Mars. The Plan to Settle the Red Planet and Why We Must
Data wydania: 1997-09-11
ISBN: 83-7180-037-1, 8371800371
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Na ścieżkach nauki
Stron: 420

Autor

Robert Zubrin Robert Zubrin
Urodzony 9 kwietnia 1952 roku w USA (Nowy Jork)
Dr Robert Zubrin – amerykański inżynier lotniczy i astronautyczny oraz pisarz, znany przede wszystkim z poparcia dla projektów kolonizacji i eksploracji Marsa. Jest też pomysłodawcą projektu Mars Direct i założycielem Organizacji Mars Society, która...

Pozostałe książki:

Narodziny cywilizacji kosmicznej Czas kosmosu
Wszystkie książki Robert Zubrin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Czas Marsa. Dlaczego i w jaki sposób musimy skolonizować Czerwoną Planetę nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@leskon
2009-10-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Dla miłośników Science Fiction wydaje się być pozycją obowiązkowa. Autor pisze w sposób bardzo wciągający. Mimo iż wykład poparty jest rzetelną wiedzą naukową i inżynierską nie przytłacza on w tekście wzorami i tabelami statystycznymi. Plan kolonizacji i terraformowania Marsa opisany jest na tyle sugestywnie i dokładnie iż na koniec lektury można zadać sobie w duchu retoryczne pytanie: „Dlaczego to się jeszcze nie dziej?”.

{} | link |
@frodo
2010-09-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Na ścieżkach nauki

Opis lotu i kolonizacji Czerwonej Planety poparty rzetelnymi danymi robi wrażenia. Również polecam.

{} | link |
AN
2020-01-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Posiadam
MO
2008-01-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Czas Marsa. Dlaczego i w jaki sposób musimy skolonizować Czerwoną Planetę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl