Czas żniw 2. Zakon Mimów

Samantha Shannon
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Czas żniw 2. Zakon Mimów
Książka Czas żniw 2. Zakon Mimów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Kontynuacja bestsellerowego cyklu! Zrobili z nas przestępców. Czas odzyskać, co nasze. Spektakularna ucieczka z kolonii karnej Szeol I ma tragiczny finał. Zaledwie garstce udaje się ukryć na ulicach Londynu. Sajon nie śpi. Czuwa. Każdy z ocalałych musi się mieć na baczności. Paige, najbardziej poszukiwana osoba w całym Londynie, pragnie za wszelką cenę przekazać społeczności jasnowidzów informacje o Refaitach i Emmitach. Postanawia zwołać zebranie Eterycznego Stowarzyszenia. Czy najbardziej wpływowi przywódcy przestępczego syndykatu stawią się na wezwanie? Czy pogrążeni we własnych intrygach będą chcieli słuchać o rzekomych wytworach wyobraźni młodej dziewczyny? Refaici wiedzą, że ich sekret nie jest już bezpieczny. Wyłaniają się z cieni, by wyeliminować zagrożenie. Paige musi się ukrywać. Nie może nikomu zaufać. Rozpoczyna się polowanie n a śniącego wędrowca. *** Obcy świat. Obce rasy. Obca magia. I jedna dziewczyna, która potrafi zabijać umysłem. Czego tu nie kochać? – Aneta Jadowska, autorka popularnej serii książek o Dorze Wilk Samantha Shannon w Czasie Żniw zaczęła mocnym uderzeniem. W Zakonie Mimów idzie za ciosem. – Jerzy Rzymowski, redaktor naczelny „Nowej Fantastyki” Shannon nie spoczęła na laurach. Ponownie zachwyca wykreowanym przez siebie światem oraz trzymającą w napięciu akcją. To ekscytująca historia na wysokim poziomie. – Agnieszka Dryjańska, Bookgeek.pl O ile Czas Żniw przesycony był akcją i pełnił funkcję wprowadzenia, o tyle w znakomitym Zakonie Mimów na pierwszy plan wychodzą zdrada i polityczna intryga. – „USA Today” Rzeczywistość wykreowana przez Shannon jest oryginalna i intrygująca, zwłaszcza złożony, niemal mityczny półświatek jasnowidzów. – „Publishers Weekly” Pełna akcji, zwrotów i zaskakujących rozwiązań, jakich można się było spodziewać po Shannon. Nowy tom serii kończy się w zupełnie niemożliwy do przewidzenia sposób. - „Library Journal” Połączenie Mechanicznej pomarańczy, Opowieści o dwóch miastach i Harry’ego Pottera. To pomysłowa i urzekająca historia, która obiecuje jeszcze więcej w kontynuacji. – Booklist *** Samantha Shannon urodziła się w zachodnim Londynie w 1991 roku. Zaczęła pisać już w wieku piętnastu lat. W 2013 roku ukończyła studia literaturoznawcze na uniwersytecie w Oksfordzie. Rok wcześniej została zakwalifikowana do nagrody The Young Star. Czas Żniw, jej debiutancka powieść, a jednocześnie pierwsza część siedmiotomowego cyklu, została wydana w kilkudziesięciu krajach. Prawa do ekranizacji książki nabyła wytwórnia 20th Century Fox.
Data wydania: 2015-04-22
ISBN: 978-83-7924-338-9, 9788379243389
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Cykle: Czas Żniw, tom 2
Serie: Imaginatio [SQN]
Kategoria: Fantastyka
Stron: 544

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Czas żniw 2. Zakon Mimów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@esclavo
2018-12-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2018-12-11)
Drugi tom fascynującej sagi o jasnowidzach. Akcja jeszcze bardziej dynamiczna i skomplikowana. Czy Paige wie co robi? Bunt. Tylko garstka ocalałych ukrywa się w mieście. Strach. Kolejna intryga. Czy wiadomo kto jest dobry a kto zły? Nie chcę opisywać fabuły, by nie zostać posądzoną o spoilery. Wszystkim którzy spotkali Pagie i Naczelnika w pierszym tomie, nie trzeba zachwalać kunsztu Samanthy Shannon. Kolejny tom na znakomitym wysokim poziomie. Choć teraz jest dużo lżejsza w odbiorze, bo znamy bohaterów, ogarniamy cały wykreowany świat. Obejdzie się bez trudnego "wgryzania" w fabułę. Każdy kto przeczytał pierwszy tom, bez wachania sięgnie po kontynuacje i kolejne tomy. Dla tych którzy nie ...
{} | link |
@Wiiki_books
2019-11-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Z biblioteki ^^
@MartW05
@MartW05
2019-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2019-11-03)
AL
@Alexa_2
2019-01-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2018-08-01)

Co czytać po książce “Czas żniw 2. Zakon Mimów”- Samantha Shannon

Książka Gorączka i krew
Gorączka i krew Sire Cèdric
{}7/10
Na południu Francji giną młode, piękne dziewczyny. Szybko o...
Książka Pszczelarz z Sindżaru
Pszczelarz z Sindżaru Dunya Mikhail
{}8/10
Prawdziwa historia pszczelarza, który ryzykuje życie, by rat...
Książka Dekalog Nawałki
Dekalog Nawałki Marcin Feddek
{}8/10
Zajrzyj za kulisy reprezentacji, w której zakochała się cała...
Książka Nowe śledztwa Klary Schulz. Bella Donna
Nowe śledztwa Klary Schulz.... Nadia Szagdaj
{}7.5/10
Rok 1914. Podczas wernisażu wystawy znanego malarza Adolfa L...
Książka Perfekcyjna dziewczyna
Perfekcyjna dziewczyna Gilly Macmillan
{}8/10
Autorka bestsellera New York Timesa! Każdy, kto zna Zoe Mais...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się